W krainie newsów i wartości

kzarecka

2007-06-26

Szymon Hołownia weźmie udział w spotkaniu "W krainie newsów i wartości", które zorganizowała Wyższa Szkoła Biznesu w Radomiu. Z autorem "Tabletek z krzyżykiem" będzie można porozmawiać w piątek 22 czerwca o godz. 15.00 w Auli Głónej WSB przy ulicy Kolejowej 22. Hołownia, tegoroczny laureat nagrody "Ślad" pojawiając się na uczelni, weźmie tym samym udział w obchodach V Imienin Patrona szkoły - bp. Jana Chrapka.

O książce: - Jeśli Bóg jest Ojcem, kto jest Matką? Czy ryby też utonęły w potopie? A gdyby Piłat nie skazał Jezusa? Kiedy będzie koniec świata? A jeśli Obcy to nie katolicy? Czym różni się dusza od karty SIM? Takie pytania i wiele innych, równie intrygujących, stawia w tej książce Szymon Hołownia. Dotyczą historii biblijnych, śmierci i życia pozagrobowego, dogmatów katolickich i wielu innych rzeczy. Autor pokazuje, że o sprawach związanych z religią można pisać współczesnym językiem, w sposób lekki i dowcipny.

Szymon Hołownia - obecnie redaktor "Newsweek Polska". Wcześniej pisał w "Plus Minus", "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej" , "Ozonie", "Machnie", "Tygodniku Powszechnym", "Kulturze Popularnej". Trzy lata temu wydał książkę "Kościół dla średniozaawansowanych". Został uhonorowany nagrodą "Ślad" za nowatorski sposób prezentowania i komentowania spraw religijnych: atrakcyjny, a przy tym głęboki, otwarty na nowe prądy umysłowe i wrażliwość młodego pokolenia.

Szymon Hołownia, Tabletki z krzyżykiem, Wydawnictwo Znak, ISBN: 978-83-240-0835-3, oprawa miękka, s. 332

KaHa

Tagi: Szymon Hołownia, książka, ślad, spotkanie, newsweek, Bóg, Tygodnik Powszechny, Kultura Polska, redaktor, kościół, Jana Chrapka, WSB,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany