"110 ulic" - książka młodzieżowa bez fałszu

kzarecka

2007-06-06

Czy książki dla młodzieży i o młodzieży mogą mówić prawdę, gdy są napisane przez osoby dorosłe? Patrząc na częste konflikty na linii rodzic-dziecko, wydaje się to niemożliwe. Niemożliwe czasem staje się możliwe, bo... Polak potrafi. A raczej Polka - Małgorzata Gutowska-Adamczyk. Miłośniczka "sportów ekstremalnych, gry na perkusji i programu Top Gear, fanka zespołów Green Day i The Mortiners" napisała kolejną powieść. "110 ulic" już niedługo w księgarniach.
O książce - Główny bohater - Michał żyje bez stresu. Wśród kolegów, rodziny i nauczycieli cieszy się zasłużoną opinią luzaka, w dodatku - dzięki zamożnym rodzicom - ma styl, gest, markowe ciuchy i szpanerskie wakacje. Niestety nic nie trwa wiecznie. Nagłe kłopoty zawodowe rodziców powodują, że z dnia na dzień ląduje w mieścinie oddalonej całe lata świetlne od stolicy. Przybywa tam pełen najgorszych przeczuć. Czy się sprawdzą?

Małgorzata Gutowska-Adamczyk - Nauczycielka języka polskiego i łaciny, współwłaścicielka firmy handlowej, autorka powieści: "110 ulic", "220 linii", "Niebieskie nitki" oraz "Serenada, czyli moje życie niecodzienne", scenarzystka serialu "Tata, a Marcin powiedział...". Pisarka chętnie spotyka się z młodzieżą w szkołach, rozmawia na czatach internetowych, a swoje pomysły weryfikuje w rozmowach z synami. Dzięki temu w jej książkach młodzieżowych nie ma fałszu, są za to problemy bliskie młodym czytelnikom, opisane w sposób wiarygodny i pełen zrozumienia.

Zainteresowani mogą wejść na stronę www.110ulic.pl, na której można poczytać fragmenty książki lub pobrać specjalną grę.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk "110 ulic"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Format: 130 x 197 mm; Liczba stron: 296, Oprawa: miękka; ISBN: 978-83-10-11359-7

KaHa

"Otoczenie nie działa na mnie zakaźnie", prawda czy fałsz? (recenzja "110 ulic")

Tagi: Malgorzata Gutowska-Adamczyk, 110 ulic, książka, recenzja, 220 linii, niebieskie nitki, serenada czyli moje życie niecodzienne, tata a marcin powiedział, top gear, green day, the mortiners,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany