Przystanek śmierć zagości w Twoim domu

kzarecka

2007-07-08

9 lipca i przez kolejne 11 dni w Radiu Dla Ciebie będzie można usłyszeć fragmenty Książki "Przystanek śmierć" Tomasza Konatkowskiego. Dokładnie kwadrans przed dziesiątą w audycji "Lektury" będą rozbrzmiewały słowa książki czytane przez Piotra Zelta. Będzie też dodatkowa przyjemność - w czasie audycji będzie można wygrać egzemplarze kryminału Konatkowskiego.

Fragment książki: - You’ll Never Walk Alone. Znał ten utwór. Słyszał go, kiedy biegł w kierunku muru wysmarowanego graffiti. Piosenkę nadawali chyba przez megafony enerdowscy strażnicy. Bo to był Mur Berliński, choć za nim widział budynki ze śródmieścia Warszawy. Widać było Kruczą. A obok chyba Mazowiecką. Po drugiej stronie wylądował właśnie jakiś człowiek, niesiony przez zielony spadochron. Nowak był już blisko, ale jeszcze nie dobiegł i bał się, że nie dobiegnie. Mur zaczął powoli znikać, ale melodia wciąż brzmiała. Otworzył oczy i zobaczył żółtą ścianę w swoim mieszkaniu. Wyciągnął rękę i nacisnął klawisz w telefonie.
– Tak? – wymamrotał.
– Panie komisarzu? Jest pan w domu? Nie śpi pan?
Nowak w przebłysku olśnienia stwierdził, że pytania sierżanta Kwiatkowskiego są idiotyczne.
– Znaleziono trupa na Okęciu. Na pętli tramwajowej…

O książce: - Adam Nowak z Radzymina. Mieszka i pracuje w Warszawie. Poczciwy i nieco sfrustrowany policjant przed czterdziestką. Rozwiedziony. Kibic warszawskiej Polonii, spędzający samotne wieczory na słuchaniu muzyki z lat młodości. Facet jakich wielu. Jakby go wymyślili statystycy z CBOS-u.
Warszawa, 17 kwietnia 2005 roku. Na jednej z pętli tramwajowych motorniczy odkrywa zwłoki starszego mężczyzny ugodzonego nożem. Komisarz Adam Nowak wkracza do akcji. Wkrótce w podobnych okolicznościach ginie inna osoba i Nowak utwierdza się w przekonaniu, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą, który usiłuje nawiązać makabryczny dialog z policją, a być może i z całym miastem… Policjanci z Komendy Stołecznej prowadzą poszukiwania w Warszawie i okolicy. Śledztwo zbiega się w czasie z zakończeniem sezonu piłkarskiego – ukochana drużyna Nowaka gra źle i wygląda na to, że tej wiosny komisarza czeka poważne rozczarowanie.

Tomasz Konatkowski "Przystanek śmierć"; Wydawnictwo: W.A.B.; Format: 125 x 195; Liczba stron: 400; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7414-259-5

KaHa

Tagi: Tomasz Konatkowski, przystanek śmierć, książka, W.A.B., Radzymin, Nowak, audycja, Radio dla Ciebie,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany