Zero osiemset w lecie z książką

kzarecka

2007-07-12

W ramach "II Bieszczadzkiego lata z książką" odbędą się dwa spotkania z Katarzyną Sowulą, autorką reportaży z cudzych żywotów - "Zero osiemset". Lesko powita pisarkę w sobotę 14 lipca. Zainteresowani spotkaniem powinni się udać do Biblioteki Publicznej na Piłsudskiego 4. Początek zaplanowano na 15:30. Pół godziny wcześniej będzie można natomiast porozmawiać z Sowulą w Przemyślu. To już jednak w niedzielę w Klubie "Niedźwiadek" (ul. Rynek 1).

"Zero osiemset" - Popularny slogan mówi, że czytanie książek to spotykanie innych ludzi. Ta książka pozwala nie tylko ich spotykać, ale i zbliżać się do nich tak blisko, jak pozwala jedynie intymna, kameralna rozmowa. Sowula kolekcjonuje poruszające historie, bywa bezlitosna, ale i czuła. Pięknie pisze też o starości - z ogromną uwagą i wdziękiem, zachowując drobiazgowość, która często starości towarzyszy, uważnie szkicując każdy szczegół. Subtelność, emocjonalność i wnikliwość połączyły się w książce z dystansem, chłodną obserwacją, czarnym humorem i ironią.

Autorka o książce: - "Zero osiemset" to dziesięć historii ludzi wyłowionych na chybił trafił z wielkomiejskiego tłumu. Mogłoby być ich sto. Tysiąc. Kilka milionów. I wszystkie o samotności.

Katarzyna Sowula - Debiutowała trzy lata temu powieścią "Fototerapia". Była stypendystką Ministra Kultury z ramienia Funduszu Promocji Twórczości oraz Berlińsko-Brandenburskiego Instytutu Współpracy Francusko-Niemieckiej. Zafascynowana specyficznym klimatem dzielnicy mieszka, pracuje i pisze na warszawskiej Pradze. Skupia się na relacjach międzyludzkich, tropi absurdy. Publikuje reportaże i opowiadania.

Katarzyna Sowula "Zero osiemset"; Wydawnictwo: Czarne; Format: 125 x 195; Liczba stron: 136; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-89755-96-4

KaHa

Tagi: Katarzyna Sowula, zero osiemset, książka, książki, slogan, fototerapia, minister kultury, reportaż, niedźwiadek,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany