Globaltica z Karpowiczem i Minskiewiczem

kzarecka

2007-07-25

Celem Globaltica World Culture Festival w Gdyni, który odbędzie się w terminie 28-29 lipca, jest przedstawienie dokonań współczesnych artystów czerpiących z głębi tradycji i żywo ją przetwarzających. Impreza zostanie podzielona tematycznie - będą odsłony: literacka, muzyczna, filmowa i plastyczna. W ramach festiwalu, w odsłonie literackiej rzecz oczywista, na Bulwarze Nadmorskim (Klub F. Minga) odbędzie się spotkanie z Ignacym Karpowiczem i Sierżem Minskiewiczem. Początek spotkania, które ma poprowadzić Joanna Cieplińska zaplanowano na godz. 16.00.

Siarżuk Minskiewicz - awangardowy poeta i performer białoruski. Przetłumaczył "Dziady" Adama Mickiewicza (pracę ukończył 1998 roku w przypadający jubileusz 200-lecia urodzin Mickiewicza).

Ignacy Karpowicz - zadebiutował "Niehalo", za które został nominowany do Paszportów Polityki. Na swoim koncie ma również "Cud" i "Nowy Kwiat cesarza".

KaHa

Tagi: Ignacy Karpowicz, niehalo, cud, książka, książki, Adam Mickiewicz, Siarżuk Minskiewicz , Globaltica, Globaltica World Culture Festival, festiwal ,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany