Literatura na peryferiach z Maciejem Malickim

kzarecka

2007-08-23

A jakby tak, w trakcie rozmowy, zapisywać na przypadkowych karteluszkach mechanicznie jej treść, słowa, zdania, nastroje i klimaty? W chwilach milczenia szkicować twarze, ręce, gesty i grymasy rozmówców? Odruchowo i bezwiednie? Spontanicznie? Używam słów Macieja Malickiego zawartych w "Takie tam", bo może akurat ktoś zechce tak zrobić dzisiaj (23 sierpnia) na spotkaniu zatytułowanym "Brulion Wędrowca"? Spotkanie odbędzie się w ramach festiwalu "Literatura na peryferiach", a jego gościem będzie nie kto inny jak... Maciej Malicki. Chętni do słuchania, zapisywania i szkicowania powinni się udać do Klubu Dziwny Świat Edwarda M. (Warszawa, Plac Szembeka 4a) na godzinę 18.30.


Agnieszka Wolny-Hamkało: - Malicki jest najlepszym polskim czeskim pisarzem. Kolekcjonuje zaskakujące zdania jak kolekcjonuje się tropikalne motyle. Bywa medium dla licznych anegdot błąkających się w eterze. Wyłapuje je i chwyta jak wytrawny detektyw.

Maciej Malicki - Debiutował na początku lat '70-tych w "Odrze" (poezja) i w "nowym wyrazie" (proza). Pisze prawie wszystko. Od wierszy, poprzez prozę i dramat, po balety.

KaHa

Tagi: Maciej Malicki, , Takie tam, Agnieszka Wolny-Hamkało, poezja, literatura na peryferiach,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany