Fantastyczna Warszawa

kzarecka

2007-08-23

Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon odbędzie się tym razem w Warszawie (ta cykliczna impreza, co roku organizowana jest w innym mieście). Tegoroczny Polcon rusza 30 sierpnia. Zakończy się w niedzielę 2 września. Podczas imprezy zostanie wręczona po raz dwudziesty trzeci Nagroda Literacka im. Janusza A. Zajdla. To najważniejsze wyróżnienie przyznawane przez polskich miłośników fantastyki. Jej laureatami są m.in.: Andrzej Sapkowski, Rafał Ziemkiewicz, Anna Brzezińska, Marek S. Huberath, Jacek Dukaj, Jarosław Grzędowicz.

Swój udział w Polconie potwierdzili pisarze – Robert Paul "Tad" Williams i Hal Duncan; rysownicy – Marvano (czyli Mark van Oppen) i Chris Achilleos, a także popularyzator polskiej kultury i tłumacz m.in. Stanisława Lema – Michael Kandel.

"Tad" Williams - uznawany przez wielu miłośników książek i krytyków "nowym królem Fantasy". Najbardziej znany jako autor trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń".

Hal Duncan - debiutował w 2005 roku powieścią "Welin", która uzyskała ogromny rozgłos w USA i Wielkiej Brytanii. Przez krytyków książka porównywana była do "Finnegans Wake" Jamesa Joyce'a, co znalazło odzwierciedlenie w nominacjach do wielu prestiżowych nagród.

Marvano - z wykształcenia dekorator wnętrz. Pracował jako ilustrator, autor krótkich komiksów, był też redaktorem naczelnym holenderskiej edycji pisma "Tintin". Rysownik kultowych serii "Wieczna wojna" i "Wieczna wolność" (komiksowych adaptacji powieści Joe Haldemana).

Konwent odbędzie się w Centrum Konferencyjntym "GROMADA" na ul. 17. stycznia 32.

KaHa

Tagi: Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon, Nagroda Zajdla, Marvano, Hal Duncan, ,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany