Historyczny obłęd powraca - nowa powieść Twardocha

gwkamiński

2007-05-20

Już 24 maja nakładem wydawnictwa superNOWA ukaże się druga już książka autora błyskotliwego debiutu, Obłędu rotmistrza von Egern, Szczepana Twardocha.

O KSIĄŻCE:
REAKCJA I PRZEMOC.
Przemoc w polityce jest nieunikniona.
Dwaj arystokraci, hrabiowie Sternberg, podejmują walkę z żądnym krwi i opanowanym rewolucyjnym szaleństwem motłochem. Zwyciężają, lecz ich zwycięstwo niesie gorycz przegranej. Nic nie jest takie, jakie się wydaje, rewolucyjne hasła o równości i braterstwie niosą złowrogą treść.
Miłościwie panujący cesarz zostaje zgładzony, arystokracja wymordowana, Austria toczy zaciekłe walki z Rosjanami, jak zwykle buntują się Polacy.
W tle Wielkiej Historii i małych historii rozgrywają się ludzkie dramaty, wypełniając sobą Dzieje.

Wiedeń końca XVIII wieku, jakiego nie znacie. To nie historia alternatywna – to historia syntetyczna w wiedeńskich dekoracjach. Wszystkie rewolucje Europy w jednej. Lewica, prawica, nacjonaliści niemieccy, polscy i wszechsłowiańscy, a do tego grenadierzy, dragoni i poeci.

WOJNA I POKÓJ, REWOLUCJA I KONTRREWOLUCJA.

W Wiedniu, stanowiącym literacką syntezę Europy, wybucha rewolucja. Dwaj bracia, Carl i Alexander Sternbergowie, występują przeciwko rewolucji razem, lecz ich drogi szybko się rozchodzą. Carl zostaje politykiem, Alexander zaś partyzantem. Ich historie i historie ludzi, którzy są z nimi w taki czy inny sposób związani, kreślą literacką, fantastyczną wizję wydarzeń – narodzin współczesności.

Szczepan Twardoch, ur. 1979, socjolog i filozof, pisarz. Niezależny publicysta (Opcje, Fronda, Gazeta Polska, Broń i Amunicja), redaktor Christianitas. Studiował na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim. Ślązak, mieszka w Pilchowicach. W wolnych chwilach zajmuje się strzelectwem i podróżami, ostatnio za koło podbiegunowe – na Spitsbergen. Znawca broni białej i miłośnik każdej innej. Uprawia szermierkę historyczną i strzelectwo sportowe. Pierwsze opowiadania publikował w Science-Fiction, Nowej Fantastyce i FA-Arcie.

Gabriel Wiktor Kamiński

Tagi: Szczepan Twardoch, sternberg, Obłęd rotmistrza von Egern, książka, debiut, supernowa,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany