Ahoj, żeglarze! Sharky na warszawskim pokładzie

kzarecka

2007-09-21

sharkyglowny_160Czy można zaprzyjaźnić się z piratem? Oczywiście, że tak. Zwłaszcza, gdy jest nim ktoś taki jak Kapitan Sharky. Z Warszawy do morza jest daleko, dlatego wychodząc na przeciw potrzebom polskich fanów pirackich przygód, Edukado i Mamika organizują 22 września niezwykłe spotkanie. "Okręt" Sharky'ego zawinie do Domoteki (ul. Malborska 41, parter, lokal MS-14) o godz. 13:30. Na małych piratów i oczywiście małe piratki czeka cudowna zabawa zainspirowana opowieścią o Kapitanie.W programie spotkania:

- czytanie bajki

- zabawy ruchowe

- zabawy plastyczne

- okazja do przymierzenia stroju pirata

- i jak na wydawnictwo Mamika przystało - niespodzianka (czy będą nią szanty, czyli zaimprowizowanie z załogą statku "bujanie" przy pirackiej muzyce dla dzieci?; nie mam pojęcia, ale zapewniam, że i takich atrakcji nie zabraknie).

"Kapitan Sharky i tajemnicza wyspa skarbów" - pierwszy tom trylogii o przygodach niezwykłych przyaciół. Opowiada historię Michałka, porwanego na okręt małego pirata. Na szczęście porwanie zamienia się szybko w przyjaźń. Po tym jak chłopcy odczytują list wyjęty z butelki, wspólnie udają się na poszukiwanie skarbu ukrytego na żółwiowej wyspie. Jednak to, co w końcu znajdują, jest o wiele bardziej pasjonujące niż niejeden skarb!

sharky_300

Monika Michałowska (tłumacz Sharky'ego): - Ta książka to wspaniała przygoda. Sprawiała mi ogromną radość przy tłumaczeniu. Jestem przekonana, że lektura "Kapitana Sharky'ego" nie zawiedzie żadnego fana pirackich opowieści. Książka napisana została w bardzo lekkim, przyjemnym języku, a jej czytelnicy mogą poznać wiele ciekawych słów, jak reja, abordaż czy cumy. W polskim wydaniu pojawił się "Słowniczek małego żeglarza", szczególnie przydatny dla mam, które mogłyby mieć problem z wyjaśnieniem niektórych żeglarskich pojęć.

Jutta Langreuter i Silvio Neuendorf "Kapitan Sharky i tajemnicza wyspa skarbów"; Wydawnictwo: Mamika; Tłumaczenie: Monika Michałowska; Format: 230 x 300 mm; Liczba stron: 32; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-60800-01-0

KaHa


Tagi: Jutta Langreuter, Silvio Neuendorf, Kapitan Sharky i tajemnicza wyspa skarbów, książka, książeczka dla dzieci, pirat, Mamika, Monika Michałowska, tłumaczenie, reja, abordaż, cumy, Edukado, kapitan,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany