Atomy - Urszula Zajączkowska

atomy_160Na okładce widnieje przekrój poprzeczny pnia drzewa z naruszającymi go smugami. I ludzkie oko, w którego prześwicie odbija się ledwo zarysowana zieleń, łąki, woda… Delikatna kreska tnie niczym skalpel ten świat na części. A może na atomy?

czytaj więcej...

Sekretne życie drzew – Peter Wohlleben

sekretne-zycie-drzew_160- Drzewa "mają prawo do zaspokojenia swych potrzeb społecznych (…), rosnąc w prawdziwym leśnym klimacie (…) oraz do tego, by "przekazać swą wiedzę następnym pokoleniom". Przynajmniej część z nich powinna mieć prawo godnie się zestarzeć, a wreszcie umrzeć naturalną śmiercią" - napisał w końcowym rozdziale książki niemiecki leśnik Peter Wohlleben.

czytaj więcej...

Lepsza połowa – Izabela Pietrzyk

lepsza.polowa_160Jeżeli jabłko symbol wyboru, miłości podzielimy na połowę, to jak ocenić, która z nich jest lepsza? Przecież są równe, i to pod względem ilości, i jakości… Ale, zaraz, zaraz, a co z tą jakością, jak jedna z nich okaże się toczona przez robaka i zbita?

czytaj więcej...

Biblioteka dusz – Ransom Riggs

biblioteka_dusz02_160Chociaż nad Diabelskim Poletkiem nie unosi się zapach siarki, jest ono prawdziwym piekłem przerażających zdarzeń i emocji. Jakub z Emmą pozostaje w Londynie, by uratować życie swoich przyjaciół. Jest kanał i łódź, a w niej przewodnik Sharon. Jest most i labirynt prowadzący do centrum Diabelskiego Poletka, w którym znajduje się Biblioteka Dusz, a w niej uwięzione dzieci.

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany