Natchnienia, tchnienia, wytchnienia...

choinka_160_160Drodzy Czytelnicy, z okazji Świąt życzymy Wam wszystkiego tego, co dobre. Radości i szczęścia. Uśmiechu. Chwil wytchnienia. Spokoju. Spędźcie te dni tak, jak je sobie wymarzyliście.

czytaj więcej...

???????????????

sylwester_1602012 - co będzie? Czego możemy oczekiwać? Czy spełnią się nasze marzenia? Czy zrealizują zamierzenia? Czy jakimś cudem ceny książek spadną? Czy jakimś drugim cudem nasi piłkarze pokażą na Euro, że piłka to prawie (bez "Prawie robi wielką różnicę") nasz sport narodowy i pograją w mistrzostwach dłużej niż nam się wydaje? Niewiadome. Wciąż niewiadome. Pozostawiając to z boku, życzymy Wam dobrego roku, pełnego wyzwań i zwycięstw, wolnych chwil na odpoczynek i czytanie, morza świetnych debiutów, genialnych okładek, doskonałych tłumaczeń, jak najłatwiejszego dostępu do wymarzonych książek. Może rok 2012 jakoś nazwiemy?

czytaj więcej...

A po nocy przychodzi dzień...

sztorm_160Przepraszam. Was - czytelników PL, Was - tworzących ten serwis. Jakby nie patrzeć, z której strony - lewej czy prawej, to, że przez tak długi czas Przystań była z Wami, choć jakby obok, że cisza spowiła wszystko, było tylko i wyłącznie moją winą. Dziś staję przed Wami i się kajam. Przepraszam. Czasem bywa tak, że życie toczące się tuż obok nas, każe wybierać. Ja tak zrobiłam. Teraz wracam. Kilka dni temu Ilona Słojewska napisała mi: "Najważniejsze są, niezależnie od ich rodzaju, wewnętrzne emocje, gotowe stanąć do walki (...). Wtedy łatwiej (...) spojrzeć przez okno i powiedzieć sobie, że warto, że trzeba, bo tak musi być..." (Ilono, wierzę, że nie zabijasz i nie ukatrupisz mnie za te zuchwałe podzielenie się Twoimi słowami z innymi).

czytaj więcej...

8 marca

go378dzik_160Myślałam długo nad życzeniami z okazji 8 marca. Szablonowe - wszystkiego najlepszego, jest zbyt banalne. Gloryfikacja kobiecości i patos tego święta przegadane i podszyte przeszłością, której symbolem był goździk i rajstopy z klinem. Ponieważ pracuję z i dla kobiet z całego świata i planuję z nimi świętować 8 marca, pomyślałam, że mogę Wam przekazać to, jak one czują to święto. Dla kobiet z Egiptu, Erytrei, Iraku, Nigerii, Indii 8 marca ma wymiar nieomal magiczny. Wyjście do kawiarni i wspólne świętowanie to wielka uroczystość. One czekają na to, jak na…


czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany