Zagraj z Carta Blanca - co, gdzie i jak?


2007-10-20

cartablanca_160Wydawnictwo Carta Blanca, należące do Grupy PWN, serdecznie zaprasza do odwiedzenia stoiska A 32 podczas 11. Krajowych Targów Książki w Krakowie w dniach 25–28 października 2007 r. Z myślą o wszystkich czytelnikach i sympatykach wydawnictwa na czas targów przewidziano wyjątkowe atrakcje.


Na stoisku zostanie zaprezentowana cała dotychczasowa oferta wydawnicza Carta Blanca, wszelkie nowości i zapowiedzi, a także nowa marka Kompas, przejęta przez wydawnictwo z początkiem września. W skład oferty Kompasu wchodzą mapy oraz atlasy samochodowe o wyjątkowej szczegółowości i dokładności.

Jedną z nowości prezentowanych na targach będzie nowatorska seria albumów Nowy Wymiar ujęta w charakterystycznym kompaktowym formacie. Premierę na stoisku będzie miał album Fortyfikacje, dwa kolejne tytuły z serii, Koleje i Polska ginąca, pojawią się jako zapowiedzi.

W szczególności warto zwrócić uwagę na tę ostatnią publikację, bowiem album pod nostalgicznym tytułem Polska ginąca zachwyca nie tylko ujęciem tematu. Historię opowiadają tu przede wszystkim zdjęcia, prezentując odchodzące w niepamięć różnorodne elementy krajobrazu dawnej Polski – ginące zawody, osiedla przemysłowe, ludowe zwyczaje, opustoszałe PGR-y, bary mleczne, jarmarki oraz szyldy i neony głoszące dawną świetność nieczynnych dancingów. Album Polska ginąca wydany będzie
w dwóch wersjach. Pierwsza ukaże się w ramach serii Nowy Wymiar, druga zostanie wydana w albumie o klasycznym formacie, z tekstami Bogusława Michalca.

Aby przybliżyć zwiedzającym temat Polski ginącej, wydawnictwo zaprosiło malarkę ludową ze wsi Zalipie, która zdradzi tajemnicę przetrwania do obecnych czasów niezwykłej tradycji ozdabiania domów, płotów i zagród charakterystycznym motywem kwiatowym. Malarkę będzie można spotkać na stoisku A 32 w sobotę 27 października w godzinach 10-18.

Nietypowym przedsięwzięciem przewidywanym na ostatni dzień targów, jest gra miejska, związana z promocją publikacji Kraków i Wieliczka. Nawigator turystyczny. Gra "Jak dobrze znasz Kraków?" ma na celu sprawdzenie wiedzy uczestników na temat zabytków, atrakcji, walorów historycznych i kulturowych magicznego miasta Krakowa.
W zabawie może wziąć udział każdy, kto będzie miał ze sobą Nawigator. Tam bowiem właśnie znajdować się będą wskazówki umożliwiające odnalezienie kolejnych punktów na trasie. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tej ekscytującej grze. Spotykamy się w niedzielę 28 października o godz. 12 na Rynku Głównym w Krakowie w pobliżu pomnika Mickiewicza.Szczegółowych informacji udziela:
Asystentka działu PR i marketingu
Patrycja Kamenc
Tel. 022 695 42 37

e-mail:
patrycja.kamenc@cartablanca.com.pl

(informacja nadesłana)

Tagi: carta blanca, targi książki w krakowie, 11 targi książki, gra, jak dobrze znasz kraków, nawigator,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany