Second Life Znaku

kzarecka

2007-10-30

znak3_160To, co za moment podam jest wiadomością nie tylko dnia, nie tylko tygodnia, nie tylko miesiąca, ale roku. Tak, to wiadomość roku! Wydawnictwo Znak zadebiutowało w wirtualnym świecie Second Life! Czy byłam zaskoczona wiadomośćią? Bardzo! Mam więc nadzieję, że i czytelnicy również otworzą ze zdumienia szerzej oczy. Tak, tak, tak. Mamy pierwsze polskie wydawnictwo w trójwymiarowej, wirtualnej rzeczywistości, tworzonej przez użytkowników z całego świata!Najpierw proponuję kliknąć na poniższy link. Przeniesie was do serwisu YouTube, w którym będziecie mogli obejrzeć krótki film przedstawiający kopię XVII-wiecznego Dworku Łowczego, w którym znajduje się siedziba Znaku. Pokaz godny ogromnych gratulacji!


Wydawnictwo Znak w Second Life! Zobacz pokaz na YouTube!znak1_420
Możecie też porównać rzeczywistą i wirtualną siedzibę wydawnictwa.


znak2


Czym jest Second Life? To trójwymiarowy świat istniejący w rzeczywistości komputerowej. Odwiedzają go miliony osób! Najbardziej rozwinięty (mam tu na myśli liczbę graczy) jest bodajże w Stanach Zjednoczonych, ale i u nas nie brakuje stałych użytkowników.
Teraz chodzi mi po głowie mnóstwo kolejnych pytań ze słówkiem "Jak?". Zatem - należy wejść na stronę SL, założyć konto i się zarejestrować. Konto jest oczywiście darmowe, ale można "przerobić" je na płatne. Po co? Otóż po to, by korzystać z dodatkowych funkcji - jak choćby możliwość kupna ziemi. Second Life jest drugą społeczbnością. Gracze nie zbierają punktów, nie tracą energii. Po prostu... żyją.

Czego można się spodziewać w wirtualnym dworku? Samych atrakcji. Można odwiedzić księgarnię, przyjrzeć się dokłądnie publikacjom, podyskutować w kawiarence, obejrzeć film ze spotkania z autorami, posłuchać fragmentów książek. Nawet wygrać te rzeczywiste. A w przyszłości? W przyszłości odbywać będą się tam między innymi spotkania autorskie. Coś więcej? A jeszcze ktoś potrzebuje czegoś więcej??? Jeśli tak, odpowiadam - z pewnością nie zabraknie atrakcji.

Wydawnictwo Znak nie ignoruje Internetu. I bardzo, bardzo dobrze. Gratulujemy debiutu w Second Life i życzymy dalszego rozowju. Jednocześnie wszystkich zainteresowanych odsyłamy na www.secondlife.com.

KaHa

Tagi: second life, wydawnictwo znak, znak, znak w second life, książka, Internet, YoyTube, wirtualna rzeczywistość,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany