Raz, dwa, trzy... i cztery Wejścia Smoka

gwkamiński

2007-11-06

paolini_160Christopher Paolini, autor znajdującego się na 1. miejscu listy bestsellerów New York Times, "Eragona" i "Najstarszego", pierwszych dwóch powieści z serii Dziedzictwo, podjął decyzję, że seria zostanie rozszerzona o czwarty tom przygód Eragona - oświadczyła Nancy Hinkel, Dyrektor Wydawniczy wydawnictwa Alfred A. Knopf Books for Young Readers. Seria Dziedzictwo planowane jako trylogia, ostatecznie będzie się składać z czterech tomów.Jakby nie patrzeć, nie ma się czemu dziwić, skoro Eragon stał się przeciwnikiem godnym Harry’ego Pottera, zaś opowieści o przygodach tego drugiego, liczą sobie tomów siedem. Nie zdziwię się, jeśli przy okazji publikacji czwartego tomu do trylogii dojdą jeszcze trzy dodatkowe.
Wydawnictwo ogłosiło również, że trzeci tom "Eragona", którego tytułu jeszcze nie znamy, ukaże się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie 23 września 2008 roku. Nie ustalono jeszcze daty wydania czwartego tomu.

Trzeci tom ukaże się jednocześnie w Wielkiej Brytanii nakładem Random House Children's Books.

Rozpocząłem pisanie serii Dziedzictwo dziewięć lat temu, kiedy miałem piętnaście lat. Wówczas, nie wyobrażałem sobie nawet, że napiszę trzy tomy, a co dopiero, że zostaną opublikowane - mówi Paolini. Kiedy dotarłem do trzeciego tomu, zdałem sobie sprawę, że cała opowieść i wszystkie jej wątki są na tyle rozbudowane, że nie zmieszczą się w jednym tomie. Po tylu latach zdałem sobie sprawę, że aby zachować się w zgodzie ze sobą i być uczciwym wobec postaci Dziedzictwa, muszę rozdzielić zakończenie książki na dwa tomy.

W Polsce trzeci tom przygód Eragona ukaże się najpóźniej w listopadzie 2008 nakładem wydawnictwa Mag. Jak widać, tłumaczy w wydawnictwie MAG trzyma się krótko. Oryginał wyjdzie pod koniec września, polski przekład zaledwie dwa miesiące później. Pomożecie? Pomożemy!

Gabriel Wiktor Kamiński

Tagi: Christopher Paolini, eragon, najstarszy, dziedzictwo, seria, książka, książki, wydawnictwo mag, przekład, tom, oryginał, Harry Potter,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany