Wszystko się może zdarzyć

kzarecka

2007-11-09

deaver_160Anita Lipnicka śpeiwała sobie kiedyś: - To nie jest sen, rzeczy naprawdę dzieją się. Stoisz czy biegniesz, dotykają Cię". A w refrenie było tak: - Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń, gdy tylko czegoś pragniesz, gdy bardzo chcesz..". Stop! Koniec sielanki! Teraz otoczą was spirale strachu! Wszystko się może zdarzyć. Wszystko! Jednak, jak twierdzi Jeffery Deaver - w opowiadaniu. Krew, śmierć, strach, lęk. Zbiór opowiadań "Spirale strachu" już 27 listopada w księgarniach.

O książce - Pragnąca wrócić do normalnego życia po stracie męża młoda kobieta umawiająca się lekkomyślnie z nieznajomym; zakładnik starający się przekonać porywaczy o niedorzeczności ich pomysłu; piękna modelka walcząca z prześladującym ją maniakiem; policjant meloman szukający skradzionego na jego oczach bezcennego stradivariusa… Szesnaście przesyconych grozą historii, barwna galeria postaci od morderców i rabusiów po dociekliwych psychiatrów i zręcznych prawników, kalejdoskop zaskakujących wydarzeń, zło czające się w najmniej spodziewanych miejscach. Autor ostrzega: - W opowiadaniu wszystko się może zdarzyć.

Michał Misiek (redaktor naczelny www.jefferydeaver.pl - oficjalnego polskiego serwisu pisarza) o "Spiralach strachu": - Wreszcie będziemy mogli zobaczyć, jak Jeffery Deaver, mistrz suspensu, radzi sobie z krótszą formą tekstową. Do tej pory czytelnicy w Polsce mieli okazję zaznajomić się tylko z jednym jego opowiadaniem, wydanym w antologii "Niebezpieczne kobiety" i patrząc na jego poziom... tym bardziej "Spiral strachu" nie mogę się doczekać. Niesamowite, że nawet na tych kilkunastu stronach Jeff potrafi tak zakręcić fabułą, że czytając rozwiązanie zagadaki, nie możemy powstrzymać się od okrzyku zdumienia. Ciekawostką dla fanów będzie fakt, że w zbiorku tym znajduje się jeden tekst o Lincolnie Rhyme i Amelii Sachs, których znaliśmy do tej pory tylko z serii powieści o tej dwójce detektywów. Przygotujmy się więc na wartką akcję i wytężmy szare komórki. Może choć raz uda nam się odgadnąć zakończenie.

Jeffery Deaver jest autorem wielu powieści z dziedziny thrillerów (ich liczba przekroczyła już dwadzieścia). Najbardziej kojarzony jest jednak z "Kolekcjonerem kości" - książką, która przyniosła mu światową sławę i filmem, który stał się kinowym hitem. Był czterokrotnie nominowany do Edgar Awards w kategorii Mystery Writers of America oraz do Anthony Award. Jest laureatem The Ellery Queen Reader's Award i W.H. Smith Thumping Good Read Award za "Puste krzesło". Trzy lata temu został również nagrodzony w The Crime Writers Association of Great Britain's Ian Fleming Steel Dagger Award za powieść "Ogród bestii". Jego powieści przetłumaczono na 25 języków. Zajmują również czołowe miejsca na listach bestsellerów.

Jeffery Deaver "Spirale strachu"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Tłumaczenie: Łukasz Praski; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 312; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-617-3

KaHa

Tagi: jeffery deaver, spirale strachu, wydawnictwo prószyński, anita lipnicka, wszystko się może zdarzyć, książka, książki, autor, kolekcjoner kości, ogród bestii, puste krzesło, thriller,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany