PL udostępniła kanał RSS

kzarecka

2007-11-15

rss_160

RSS to format przekazywania nagłówków wiadomości oparty na języku XML. W uproszczeniu - to plik w odpowiednim formacie załączony do witryny internetowej. Dzięki niemu pełne teksty notatek lub ich streszczenia (wybrane treści) są dostępne natychmiast po opublikowaniu. Można je pobrać używając specjalnego czytnika. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom od wczoraj Przystań Literacka udostępniła kanał RSS. Wszystko po to, by ułatwić wam otrzymywanie najświeższych wiadomości.


Aby odebrać informacje przesłane za pomocą technologii RSS, należy użyć odpowiedniego programu, tzw. czytnika RSS. Czytnik pozwala śledzić nowości w wielu serwisach jednocześnie, bez konieczności ładowania stron i grafik.

Co daje przeglądanie informacji dostarczanych w postaci kanałów RSS? Jesteście szybko informowani – nowe wiadomości trafiają do was natychmiast po publikacji. Nie musicie klikać w szereg linków, a aktualności z wielu źródeł możecie mieć w jednym miejscu (w oknie wybranego przez was czytnika RSS).

Dla tych, którzy nie mają zielonego pojęcia, z czym co się je - po prawej stronie w pasku adresu PL jest mała pomarańczowo-biała ikonka. Kliknicjcie, spójrzcie. Spróbujcie sami.

KaHa

Tagi: rss, przystan literacka, czytnik RSS, kanał RSS, Przystań Literacka, PL,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany