Złodziejka książek - nie dla niej północ

kzarecka

2008-01-15

zlodziejkaksiazek_160Jak informuje wydawnictwo: - Od momentu wydania powieść znajduje się na szczycie listy bestsellerów "The New York Timesa". Zyskała również ogromne uznanie krytyki literackiej. Więcej - w "USA Today" napisano, że książka ma szanse stać się pozycją klasyczną. I choć "Złodziejka książek" Markusa Zusaka ma taki sam termin wydania jak "Harry Potter i insygnia śmierci", to jednak nie dla niej większość polskich księgarni otworzy swoje podwoje o północy. Istnieje jednak szansa, że jak ktoś wybierze się po Harry'ego, to wyjdzie i z Liesel.O książce - Rok 1939. Dziesięcioletnia Liesel mieszka u rodziny zastępczej w Molching koło Monachium. Jej życie jest naznaczone piętnem ciężkich czasów, w jakich dorasta. A jednak odkrywa jego piękno - dzięki wyjątkowym ludziom, których spotyka, oraz dzięki książkom, które kradnie.

"Washington Post": - Poruszająca i do głębi przejmująca.

Markus Zusak – Urodzony w 1975 roku autor jest już znany czytelnikom na całym świecie. Jego pierwsza powieść "The Underdog" zyskała uznanie krytyków w Australii. Opublikowano ją również w Europie i USA, przetłumaczono na liczne języki. Pisarz ugruntował swoją pozycję kolejną książką - "Fighting Ruben Wolfe", która zdobyła liczne nominacje do nagród w Australii, łącznie z uczestnictwem w konkursie Children's Book Council Book of the Year Award. Następna powieść ("When Dogs Cry"), to następne nominacje i nagrody, m.in. miano Honour Book roku 2002, nadane przez Children's Book Council. Również "The Messenger" nie została pominięta - to książka roku 2003 dla starszych czytelników (Children's Book Council Book Of the Year Award). Ponadto wygrała konkurs o Premier's Literary Award (Ethel Turner Prize). Jednak to właśnie napisana w 2005 roku "Złodziejka książek" stała się - do tej pory - najsłynniejszą powieścią Zusaka.

Z ciekawostek - Zusak mieszka w Sydney, gdzie pisze, czasem też pracuje jako nauczyciel angielskiego w szkole średniej oraz gra w drużynie piłkarskiej, która nigdy nie zwycięża.

Markus Zusak "Złodziejka książek"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Tlumaczenie: Hanna Baltyn; Format: 153 x 233 mm; Liczba stron: 496; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-10-11358-0

KaHa

Tagi: złodziejka książek, markus zusak, harry potter i insygnia śmierci, harry potter, harry, książka, nasza ksiegarnia, usa today, lista bestsellerów, the new york times,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany