Pani Wyrocznia w reżyserii...

kzarecka

2008-04-02

paniwyrocznia_160Margaret Atwood jest chyba tak samo dobrze kojarzona przez czytelników jak Virginia Woolf. Ta pierwsza napisała ponad trzydzieści ksiażek (powieści, zbiorów opowiadań, rozpraw krytycznoliterackich, publikacji dla dzieci) i zdobyła wiele wyróżnień (choć często jej nazwisko wymienia się wśród kandydatów do literackiej Nagody Nobla, to jakoś do tej pory niestety nic z tego nie wyszło). 3 kwietnia pojawi się jeden z wielu bestsellerów tej kanadyjskiej pisarki - "Pani Wyrocznia" (to jedna z najlepszych powieści Atwood). Cytat: - Mistrzowska parodia form i gatunków literackich, a także przewrotna gra z oczekiwaniami czytelników.


O książce - Walczyła z nadwagą, ma figurę modelki. Miała rude włosy, teraz jest szatynką. Mieszkała w Toronto, przeniosła się do Londynu. Kochał ją polski książę, zakochała się w rewolucjoniście. Życie Joan Foster to seria zmian i sprzeczności, nieprzerwana podróż i ucieczka. Pod pseudonimem publikuje książkę, która staje się bestsellerem i czyni ją sławną. Ktoś zaczyna ją szantażować. Nie potrafiąc poradzić sobie z ciemnymi stronami popularności oraz problemami osobistymi, Joan ucieka do Włoch. Chce zacząć nowe życie. Incognito. W ukryciu. By stać się niewidoczną reżyseruje własną śmierć.

Margaret Atwood "Pani Wyrocznia"; Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie; Tlumaczenie: Zofia Uhrynowska-Hamasz; Liczba stron: 496; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-08-04162-8

KaHa

Tagi: Margaret Atwood, Pani Wyrocznia, książka, virginia woolf,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany