Najtrudniejszy pierwszy krok

kzareckad

2008-04-04

forumpl_160Forum. Krótko i zwięźle można by było właśnie tak - forum książki. My jednak krótko i zwięźle nie lubimy, dlatego tych słów napiszę nieco więcej. Ruszyło Forum Przystani Literackiej. A w nim oprócz działu ogólnego: Książki, Film, Wydarzenia, Znane i nieznane. Zanim jednak do tego wszystkiego dojdę, od początku... Na początku był chaos (niczym jak przy pierwszym tworzeniu PL; przy drugiej odsłonie chaosu było mniej, bo był On). I kiedy wreszcie wszystko szło pomyślnym torem, On rzekł: - Trzeba zrobić kolejny krok. No tak, kolejny pierwszy krok!To jednak prawda - trzeba. Raz - sami piszecie i się pytacie, czy będzie jakieś forum. Dwa - bez rozwoju się stoi, a następnie ginie. Nam śmierć nie wydaje się aż tak atrakcyjna, by podkładać głowę pod gilotynę. Trzy - oprócz Niego, na taki sam pomysł wpadło dwóch innych mężczyzn: Arek i Bartek (kilka słów do nich: - To wprawdzie nie "Punkt 13", ale jak mówią, lepszy rydz niż nic. Kłaniam się w pas.).

Wejdźcie, spójrzcie:
FORUM PRZYSTANI LITERACKIEJ

To, co zobaczyliście po kliknięciu w ten link, to dzieło Jego. To dzieło NWŚ. Marku, jak zawsze merci. I choć będzie się zapierał rękoma i nogami, twierdził, że prawie nic nie musiał robić, to prawda jest taka, że MUSIAŁ (tu rzeknie, że nie musiał, lecz chciał) poświęcić temu swój czas, chęci i cierpliwość. Zwłaszcza cierpliwość.

Niełatwo być "głównodowodzącym". Ktoś rzuci pomysł, pokaże nawet projekt, ale to Ty musisz decydować. Do Ciebie należy ostateczne "Tak". To Ty musisz sprawić, by ten pierwszy krok mógł zostać uczyniony. I tak było z forum. Dla mnie stworzenie czegoś takiego, wydaje się niewyobrażalne. Trzeba było mieć niezwykłą cierpliwość, by krok po kroku tłumaczyć mi, co z czym się je. Słowem - wyedukować się znowu musiałam.

Co tam znajdziecie? Kilka działów, kilka podgrup i to, co może najbardziej Was zainteresuje - miejsce na własną twórczość. Przesyłacie do nas wiersze, próbki prozy. Choć byśmy chcieli, nie jesteśmy w stanie, tego przeczytać, ocenić (zresztą nie jesteśmy guru, które dzieląc tłum mówi: - Ty na lewo, Ty na prawo. Na lewej to, co świetne, na prawej to, co kiepskie.; nie mamy do tego prawa; najważniejsze żebyście pisali, jeśli sprawia wam to przyjemność; nawet gdybyście mieli to robić tylko dla siebie i swoich bliskich). Dlatego właśnie postanowiliśmy stworzyć dział Znane i nieznane (debiut). Piszcie, niech czytają i oceniają wasze prace inni. Podzielcie się z nimi swoimi radościami i smutkami, swoją pewnością i swoim strachem.

Forum... Dopiero startuje. Minie z pewnością sporo czasu, aż zaroi się tam od stałych odwiedzających. Możesz być pierwszy, drugi... Nieważne. My zrobiliśmy pierwszy krok. Od Ciebie zależy, czy będziesz chciał stąpać razem z nami.

W imieniu wszystkich, którzy przyłożyli rękę do powstania Forum PL, zapraszam.
Katarzyna Zarecka

Tagi: forum przystani literackiej, forum książki, forum, debiut,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany