Woody anarchista

kzarecka

2008-04-29

czystaanarchia_160W "Reel Film" napisano: - Najlepszy film Allena. O którym mowa? O "Śnie Kasandry" (w rolach głównych Colin Farrell i Ewan McGregor). Allen to oczywiście Woody Allen. Kto ma możliwość, powinien udać się na film. A jeśli ktoś jest fanem Allena, może również sięgnąć po jego książkę (ten oryginalny artysta jest nie tylko reżyserem, scenarzystą, aktorem, producentem i - tu ciekawostka - kompozytorem, ale i człowiekiem, spod którego pióra wyszły wydane w wielu krajach świata książki). 13 maja ukaże się u nas "Czysta anarchia".
O książce - Najnowszy zbiór tekstów Woody'ego Allena, zawiera osiemnaście przezabawnych i inteligentnych utworów, pełnych surrealistycznego i absurdalnego humoru, gier słownych, jadowitej satyry i szaleństwa. Jest wśród nich m.in. opowieść o sobowtórze mylnie uznanym za słynnego aktora i porwanym przez bandytów, o pretensjonalnym pisarzu zmuszonym do stworzenia scenariusza o gwiazdach amerykańskiej burleski filmowej, o niani, która potajemnie pisze książkę o swoich chlebodawcach, o oszustach sprzedających modlitwy przez Internet i Myszce Miki występującej jako świadek w sprawie nadużyć w Walt Disney Company. Ta książka nie tylko odpowiada na najważniejsze pytania ludzkiej egzystencji, ale także dzięki swym rozmiarom idealnie nadaje się do podkładania pod nogę rozchybotanego stolika.

Woody Allen "Czysta anarchia"; Wydawnictwo: Rebis; Tłumaczenie: Wojsław Brydak; Format: 130 x 200 mm; Liczba stron: 184; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7510-089-1

KaHa

Tagi: woody allen, czytsa anarcha, książka, sen kasandry, film,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany