"Za oknem żywi ludzie, inny wymiar, inne życie"

kzarecka

2008-07-11

isola_160Isabel Abedi z zamiłowania jest autorką książek dla dzieci (wiele z nich zostało przetłumaczonych, wiele uhonorowanych przeróżnymi nagrodami). Z najbardziej znanych są chyba te z serii o Loli i "Whisper. Nawiedzony dom". Teraz mamy "Isolę", czyli opowieść o bezludnej wyspie, na której znalazło się dwanaścioro młodych ludzi. Cała dwunastka mogła coś ze sobą zabrać. A później już tylko oni, wyspa,... mnóstwo kamer. I najgorsza z przygód - idylla zmieniająca się w koszmar.
O książce - Dwanaścioro młodych ludzi. Bezludna wyspa. Trzy rzeczy, które mogą na nią zabrać. I niezliczone kamery, które ich obserwują... Co kryje melancholijny Solo, który w tak niesamowity sposób działa na uczucia Very? Kim są śliczna Moon, łagodna Pearl, prowokujący wszystkich Joker? Każde z nich zbliża się o krok do prawdy, kiedy ekscentryczny reżyser zaskakuje uczestników niezwykłego projektu grą, na którą nikt nie jest przygotowany. Grą, która przemieni rajską idyllę w pełne zagadek więzienie.

Fragment
Mogłam uciec. Jeszcze dziś ta myśl często kołacze się w mojej głowie. Mogłam potajemnie oddalić się od grupy, było ku temu dość okazji: w Rio na lotnisku, w drodze do samochodów, które miały nas zawieźć do Angra dos Reis, albo w porcie, zanim jeszcze wsiedliśmy na łódź i popłynęliśmy na wyspę. Cóż by to jednak zmieniło? Czy Tempelhoff kazałby mnie szukać i projekt zostałby przerwany? Może nie polałaby się krew? Zadawanie sobie tych pytań nie ma sensu, mój rozum to wie. Ale pytania nie wiedzą. Przychodzą – bez pukania i dowiadywania się, czy mi to akurat odpowiada.

Isabel Abedi "Isola"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Tłumaczenie: Anna Wziątek; Format: 135 x 208 mm; Liczba stron: 280; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-10-11497-6

KaHa

Tagi: Isabel Abedi, Isola, ksiązka, fragment, whisper,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany