Sztuka nie dla sztuki

kzarecka

2008-07-21

sztukaniedlasztuki_160Niedawno Zysk wydal "Eksplorację" - album ze zdjęciami Jacka Pałkiewicza. Piękny! Duży format... Aż przyjemnie przewracać kartkę za kartką. A już 22 lipca na rynku pojawi się "Sztuka podróżowania". Dziennikarz, pisarz, jeden z najbardziej aktywnych podróżników-eksploratorów, czy jak czytamy dalej na jego oficjalnej stronie internetowej: niestrudzony organizator wypraw na wszystkich szerokościach geograficznych globu z zapałem dokumentujący pradawne kultury małych grup etnicznych, które pod niszczącymi wpływami naszej cywilizacji na zawsze znikają z powierzchni ziemi, napisał wiele książek. Z samych "sztuk" mamy choćby: "Survival - Sztuka przetrwania", "Sztuka przetrwania w mieście", "Sztuka przetrwania" i wspomniana "Sztuka podróżowania".

O książce - Szczegółowe informacje, praktyczne rady i niezastąpione wskazówki w tej publikacji wynikają z niebywałego bagażu doświadczeń niezmordowanego eksploratora. Lektura książki zbliża do świata przygody, pozwala marzyć i zastanawiać się, wzbogacać naszą kulturę i odkrywać nowe odległe zakątki świata. To kompendium wiedzy, w którym autor nie tyle wprowadza w świat podróży, ile przekazuje głęboką pasję, zapewniając przeżycie udanej podróży. Istna biblia do konsultacji przed wyjazdem na urlop z rodziną czy wyprawą na drugi kraniec świata.

Jacek Pałkiewicz: - Od dawna używam terminu eksplorator, od łac. exploratio, czyli badanie, poszukiwanie, odkrywanie czegoś. W Polsce mało się go używa, a szkoda, bo oddaje we właściwy sposób sens niektórych podróży. Eksplorator, czyli geograf pracujący w terenie, sumiennie przygotowuje swoją wyprawę. Niczego nie pozostawia przypadkowi, bo wie, że to może pokrzyżować jego plany. Zdaje sobie sprawę, że nabyta przed wyjazdem wiedza ma istotny wpływ na to, co i jak zobaczy. Eksplorator ucieka od turystycznego zgiełku, wtapia się w lokalną społeczność, podgląda, nawiązuje kontakty z tubylcami. Szuka obiektywnej rzeczywistości.

Jacek Pałkiewicz "Sztuka podróżowania"; Wydawnictwo: Zysk; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron; 480; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7506-198-7

KaHa

Tagi: Jacek Pałkiewicz, Sztuka podróżowania, książka, survival, ekplolator,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany