Czesio

kzarecka

2008-08-21

czesio_160Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca, jaka jeszcze Czesiu? / Zajebista! - ten fragment rozmowy nauczycielki i Czesia powinien znać każdy fan "Włatcy móch" i literatury. Wreszcie popularną kreskówkę będzie można poznać wertując kartki. Na początku września ukaże się publikacja, na okładce której widnieje napis: - Ówaga! Som bżytkie wyrazy! Dzieci sio!!! Ile komiksów z tej serii powstanie, jeszcze nie podano. Cena nie przeraża - niespełna dziesięć złotych, więc amatorów Czesia może być wielu.O książce - Głównymi bohaterami kreskówki są czterej drugoklasiści, pani higienistka i wychowawczyni:
- Czesio - jeden z czwórki głównych bohaterów. Zombie, mieszka na cmentarzu. Skumulowały się w nim wszystkie możliwe wady genetyczne i rozwojowe, więc dopiero po śmierci mógł się dobrze poczuć. Chce zostać piosenkarzem i tworzyć gorzkie żale (w rozumieniu Czesia ogół starych, smutnych pieśni kościelnych). Jest bardzo żarłoczny, potrafi pochłonąć wszystko i w każdej ilości. Czesio w przeciwieństwie do pozostałej trójki bohaterów jest bardzo, czasami przesadnie, uprzejmy i miły, choć zdarzało mu się zabrać coś bez pytania.
- Konieczko - najmądrzejszy z czwórki głównych bohaterów. Jego wiedza przeszkadza mu w komunikacji, jąka się przez to, że myśli szybciej niż mówi. Konieczko wierzy w moc nauki, planuje zostać przewodniczącym Fundacji Nobla. Chce zgromadzić wokół siebie grupę największych naukowców świata i stworzyć broń, która da mu panowanie nad światem. Deklaruje, że jest ateistą. Lubi eksperymentować na zwierzętach.
- Anusiak - jeden z czwórki głównych bohaterów. Syn chłopa, działacza związkowego. Nie zawsze idzie na kompromis, ale zgadza się na współpracę z pozostałymi bohaterami. Chce założyć związek zawodowy, który obejmie swoim zasięgiem cały świat. Najbardziej niekulturalny i najsilniejszy z całej czwórki. Potrafi przemawiać do ludu. Mówiąc, co drugie słowo pociąga nosem, gdyż cierpi na alergię. Jego pościel jest w czerwono-białe pasy (symbol Samoobrony).
- Maślana - jeden z czwórki głównych bohaterów. Najbogatszy i najsprytniejszy, dla niego władza to pieniądze na koncie, które otworzyli mu rodzice na ósme urodziny. Maślana uważa, że wszystko można kupić. Kapitalista. W wieku trzydziestu lat chce zostać prezesem Banku Światowego. Kiedy widzi coś wstrętnego, wymiotuje. Boi się szatana i płacze, gdy ktoś o nim mówi.
- Pani Frał (przez dzieci przezywana również facetką albo starą torbą) - nauczycielka nauczania początkowego. Wierzy że dzieci powinny być ładne, grzeczne, wesołe i uśmiechnięte, jednak sama często zapomina o zasadach grzeczności i stosuje wyzwiska wobec czterech głównych bohaterów, gdy są niegrzeczni. Mówi z charakterystycznym zabużańskim akcentem. W niektórych odcinkach wciela się w postać zakonnicy-katechetki (mówiącej już bez wschodniego akcentu).
- Higienistka - nie ma własnych dzieci, więc wszystkie kocha jednakowo (ale szczególną miłością otacza czwórkę głównych bohaterów, których nazywa pieszczotliwie bimbaskami), posiada niski, męski głos . Gdy nie opatruje żadnego z uczniów, tworzy bluesowe piosenki dla swojego zmarłego męża, Marcela. Jest wierną fanką Boba Marleya. Jej postacią w grze Magiczni Wojownicy jest Tajemniczy Paladyn Siekacz. Jej numer telefonu to 999. Zawsze marzyła o tym, by zrzucić bombę atomową na Hiroszimę. Wierzyła w św. Mikołaja dopóki Pani Frał nie powiedziała jej prawdy. Wygrała w totolotka 6 milionów złotych, lecz wszystkie pieniądze spłonęły w pożarze. Zna Taekwondo, mówi o tym w odcinku Móndial i używa go w odcinku Pochót. Jest leworęczna. Często pali jointy.

Bartosz Kędzierski "Włatcy móch"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Format: 170 x 260 mm; Liczba stron: 48; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-10-11585-0

KaHa

Tagi: Bartosz Kędzierski, Włatcy móch, komiks, Czesio,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany