Niejedna walka Clinton

kzarecka

2008-10-01

niejedna_walka_clinton_160.Jaka naprawdę jest Hillary Rodham Clinton? - to pytanie, które nurtuje nie tylko Amerykanów, ale i miliony ludzi na całym świecie. Jaka jest? Czy odważna i broniąca swoich poglądów? Czy może "sprzedajna", tak jak wielu? W "Chorować w USA" Michaela Moore'a jest przykład, który może świadczyć o tym, że była pierwsza dama nie jest... idealna. Jaka więc jest? Carl Bernstein (dziennikarz, współautor artykułu o aferze Watergate) postanowił napisać autobiografię Clinton. Jak mu wyszło? W "The Economist" padły słowa: - Poważna, dobrze udokumentowana i sprawiedliwa... Skrupulatna, wrażliwa i dobrze napisana.


O książce - Twarda kobieta w walce o władzę. Zdradzona żona w walce o miłość. Hillary Clinton, jakiej nie znacie. Słynny amerykański dziennikarz Carl Bernstein bierze na warsztat postać byłej pierwszej damy Stanów Zjednoczonych, jej karierę polityczną i życie prywatne. Opisuje ogromny wpływ wiary, ważną postać ojca, sukcesy i klęski, burzliwe małżeństwo z Billem Clintonem. W tworzeniu wnikliwego portretu pomaga mu dwustu rozmówców, przyjaciół, ale i wrogów Hillary Clinton. Nowe źródła informacji i nowe spojrzenie na senator z Nowego Jorku dają rzetelny i dogłębny obraz kobiety, która stanęła do walki o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych.

"The Boston Globe": - To jak do tej pory najbardziej rzetelna biografia Hillary Clinton.

"The Wall Street Journal": - Bardzo odkrywczy portret.

"The New York Times": - Carl Bernstein prezentuje zrównoważony i przekonujący portret Clinton.

Carl Bernstein "Hillary Clinton"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Tłumaczenie: Jacek Lang; Format: 163 x 234 mm; LIczba stron: 648; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7469-856-6

KaHa

Tagi: Carl Bernstein, Hillary Clinton, książka, autobiografia, watergate,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany