O bracie, który ma... braciszka

kzarecka

2009-04-22

o_bracie_ktry_ma_braciszka_160Opowieść o najważniejszych meczach świata granych pod trzepakiem, o pierwszych ciasnych lakierkach, wymyślonych przyjaciołach znalezionych w słoiku z musztardą, o podjazdowej wojnie z sąsiadami, którym sika się do kwiatów, o mordowaniu pilniczkiem znienawidzonych lalek... Tak zapowiada się książka "Starszy brat, młodszy brat" autorstwa Filipa Floriana (na koncie ma "Małe palce" uznane za jeden z najlepszych debiutów ostatnich lat) i jego młodszego brata Mateia. Powieść ukaże się u nas 30 kwietnia.O książce - Opowieść o cudownościach dzieciństwa, o najważniejszych meczach świata granych pod trzepakiem, o pierwszych ciasnych lakierkach, wymyślonych przyjaciołach znalezionych w słoiku z musztardą, o podjazdowej wojnie z sąsiadami, którym sika się do kwiatów, o mordowaniu pilniczkiem znienawidzonych lalek, o niepodległościowych bitwach w piaskownicy i uprzykrzonych towarzyszkach nauczycielkach z falującym biustem. Piękny dwugłos braci, którzy z humorem i wielką miłością opowiadają o swoim dzieciństwie w Bukareszcie, przywracając nam smak naszych własnych wspomnień.

Agnieszka Wolny-Hamkało: - Bać się księżyca, tego tłustego szpiega, wywoływać pożary, śnić o dystyngowanych widmach, gotować gulasz z dżdżownic w zardzewiałej puszce po rybie. Bać się. Kochać. Śnić. Zachłystywać się życiem nieprzyzwoicie. Pędzić przez dzieciństwo jak jakiś szalony Intercity. Jak bohaterowie wzruszającej, dowcipnej powieści Starszy brat, młodszy brat. Chciałoby się. Chociaż na chwilę.

Filip Florian, Matei Florian "Starszy brat, młodszy brat"; Wydawnictwo: Czarne; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 244; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7536-077-6

KaHa

Tagi: Filip Florian, Matei Florian, Starszy brat młodszy brat, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany