Anioł już nie trzepie skrzydłami

kzarecka

2009-05-31

kryszta322owy_anio322_160Jakiś czas temu Katarzyna Grochola zaserwowała swoim fanom książkę zdecydowanie inną od poprzednich - nie było już tak miło i kolorowo. Powieść zdobyła spore grono sympatyków spoza worka z napisem "Fani". I dobrze, bo Grochola wreszcie napisała książkę, nad którą nie rozpływaliśmy się ze szczęścia. Teraz czas na "Kryształowego Anioła". Miłośnicy prozy autorki z pewnością się ucieszą - dostaną następczynie Judyty. I choć "Kryształowy..." ma mieć podobno również coś z "Trzepotu skrzydeł" (oby!), będzie to publikacja z happy endem.O książce - Judyta, obwołana najbardziej wpływową bohaterką literacką wolnej Polski, ma godną następczynię. Na niemal sześciuset stronach nowej powieści "Kryształowy Anioł" Katarzyna Grochola powołuje do istnienia Sarę. Ta inteligentna i wrażliwa trzydziestolatka, podobnie jak wielu przedstawicieli jej pokolenia, wyjeżdża z rodzinnego miasta, aby szukać szczęścia w Warszawie. Niestety – to, co jest szczęściem dla męża Sary, jej przynosi osamotnienie i rozpacz. Ogromny sukces przychodzi w najmniej spodziewanym momencie i łączy się z goryczą porażki.

Takiej powieści jeszcze nie było. Błyskotliwe dialogi, zabawne qui pro quo, ale też duszna atmosfera dramatu psychologicznego. Sugestywny styl Grocholi sprawia, że czytając "Kryształowego Anioła", będzie można na przemian zaśmiewać się i wzruszać razem z główną bohaterką.

Katarzyna Grochola "Kryształowy Anioł"; Wydawnictwo: Wydawnictwo Literacie; Format: 13 x 197 mm; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-08-04351-6

KaHa

Kup książkę

Tagi: Katarzyna Grochola, Kryształowy Anioł, Trzepot skrzydeł,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany