Aurum potnie czysto

kzarecka

2009-09-07

czyste_ci281cie_160Nowe, warszawskie wydawnictwo Aurum 16 września wypuszcza na rynek swoją kolejną książkę (w lipcu ukazały się: "Chat" Archera Mayora i "Córki Gralla" Elizabeth Chadwick). Teraz wydawnictwo wychodzi z powieścią "Czyste cięcie". To pierwsza z trzech książek (wszystkie składają sie na serię o Paris Murphy) amerykańskiej autorki - Theresy Monsour, o której bardzo dobrze wyrażali się krytycy z USA. Miejmy zatem nadzieję, jeśli książka przypadnie nam do gustu, że Aurum wyda kolejne ("Cold Blood" i "Dark House"). Póki co, dostajemy "Czyste cięcie", thriller opowiadający o walce pani sierżant z seryjnym mordercą.


O książce - Paris Murphy, sierżant z wydziału zabójstw St. Paul, łączy w sobie libańską egzotykę i irlandzki urok. Jest odważna, zabawna i obdarzona intuicją. Musi zmierzyć się z poważnymi wyzwaniami: zawodowe to seria zabójstw, którą rozpoczyna morderstwo prostytutki nad brzegiem Missisipi, a prywatne to jej małżeństwo z Jackiem.

Dr Michaels to człowiek bezwzględny, perfekcyjny i złożony. Dręczą go koszmary z dzieciństwa i katolickie poczucie winy. Ma nieskazitelną opinię i jest szanowany w swoim środowisku. Paris i jej partner Gabe Nash nie mogą potwierdzić swoich podejrzeń. Czas ucieka. Jeśli nie uda im się zebrać twardych dowodów, morderca uderzy ponownie... Czy policjantom uda się powstrzymać nieobliczalnego doktora?

Theresa Monsour "Czyste cięcie"; Wydawnictwo: Aurum; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 304; Okładka: miękka; ISBN: 978-836-1867-029

KaHa

Kup i przeczytaj kolejne książki Monsour (w języku angielskim)

Tagi: Theresa Monsour, Czyste cięcie, Aurum, wydawnictwo,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany