Słoń

kzarecka

2009-09-10

magiczny_slon_160Co jeśli...? Czemu by nie...? Między innymi z takimi pytaniami pozostawia swoich czytelników Kate DiCamillo. Autorka, która ma na swoim tak wiele nagród, że aż trudno zliczyć, w Polsce stała się znana dzięki "Dzielnemu Despero" (ekranizacja też pewnie swoje dała). 23 września w księgarniach pojawi się jej kolejna książka - "Magiczny Słoń", która jest ponadczasową baśnią o nadziei i tęsknocie, pragnieniu i współczucie. A to wszystko autorka doprawiła magią.Kate DiCamillo: - Przedstawienie historii magika i słonia, Piotra i Adeli było dla mnie głębokim i przejmującym doświadczeniem. Chciałabym, abyście czytając tę historię, znaleźli w niej pocieszenie, nadzieję i magię, a także poczuli jej uzdrawiającą siłę, które ja czułam, pisząc tę opowieść.

O książce - Kiedy namiot wróżki pojawił się na placu targowym miasteczka Baltese, dziesięcioletni chłopiec, któregopo śmierci rodziców wychowuje stary żołnierz, postanawia zadać wróżce pytanie, czy jego siostra żyje. A jeśli tak, jak może ją znaleźć. Tajemnicza odpowiedź wróżki (Słoń!, Słoń Cię tam zaprowadzi!) rozpoczyna łańcuch tak niezwykłych i nieprawdopodobnych wydarzeń, że trudno uwierzyć, że to mogło się zdarzyć naprawdę. W tej podobnej do snu i urzekającej baśni duże znaczenie odgrywają piękne nastrojowe ilustracje Yoko Tanaka.

Kate DiCamillo wyczarowuje zapadającą w pamięć baśń o tym, żeby z wiarą otwierać się na nieoczekiwane oraz o tym, że to, co wyjątkowe i niezwykłe może być prawdziwe.

Kate DiCamillo "Magiczny Słoń"; Wydawnictwo: Philip Wilson; Tłumaczenie: Agnieszka Cioch; Liczba stron: 192; ISBN: 978-83-7236-246-9

KaHa

Tagi: Kate DiCamillo, Magiczny Słoń, dzielny despero, ekranizacja,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany