Tajemniczy dom

kzarecka

2009-09-21

wykresloneimie_160Rhiannon Lassiter napisała wiele książek, jednak dla nas w tej chwili najważniejsza jest tylko jedna - "Wykreślonę imię". Za tę powieść autorka była nominowana między innymi do Guardian Fiction Prize, Manchester Book Awards i Leeds Book Awards (co dla większości czytelników i tak jest bez znaczenia). W "The Times" o książce napisano po prostu "Przejmujący thriller", a w "The Guardian" - "Ta odważna i ambitna książka pokazuje drogę od dzieciństwa do dorosłości jako skomplikowaną, ryzykowną i nieprzewidywalną podróż".O książce - Wdowiec samotnie wychowujący córkę i syna poznaje rozwódkę, która ma dwoje własnych dzieci. Próbują stworzyć zgodną rodzinę, co nie jest łatwe. Sama myśl o czwórce kłótliwych dzieciaków w jednym domu wywołuje dreszcze.
Pewnego dnia ojciec otrzymuje tajemnicze zaproszenie do posiadłości nad jeziorem. Ani dzieci, ani dorośli nie wiedzą, co ich tam czeka… Powoli odkrywają mroczne tajemnice opuszczonego domu. Dlaczego w książkach ktoś wykreślił imiona bohaterów? Czemu kukły znalezione w pudle z napisem: "Dalila i jej trutnie" mają wydłubane oczy? Jakim cudem przemieszczają się, kiedy ludzie nie patrzą? Skąd wzięła się lalka, która oplata wszystko włosami? Na co czyhają wampiruszki? I kim są Lis i Alicja?
Bohaterowie szukają odpowiedzi na te pytania. Muszą poznać reguły potwornej gry, w której rzeczywistość miesza się z iluzją. Czy zdają sobie sprawę, jaką cenę zapłacą za swoją ciekawość? Książka zdecydowanie do czytania w dzień.

Rhiannon Lassiter "Wykreślonę imię"; Wydawnictwo: W.A.B.; Tłumaczenie: Jacek Konieczny; Format: 123 x 195 mm; Liczba stron: 336; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7414-684-5

KaHa

Tagi: Rhiannon Lassiter, Wykreślonę imię,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany