Orła Wrona nie pokona. A Wroniec?

kzarecka

2009-11-03

wroniec_160Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, 13 grudzień, stan wojenny... O tych czasach rozpisywało się wielu. Nikt jednak nie podszedł do tematu tak, jak Jacek Dukaj. "Wroniec" - oto tytuł magicznej baśni. Oto pełnen przygód, gier językowych i fantasmagorii sen o utraconym dzieciństwie, zamglonej młodości. Jak powiedział sam autor: - "Wrońcowi" bliżej do "Alicji" Lewisa Carolla. Książka pojawi się w księgarniach 12 listopada. Nie zapomnijcie!O książce - Dla dzieci Stanu Wojennego i dla dzieci, które Stanu Wojennego nie mogą pamiętać - bajka magiczna o nocy grudniowej, gdy małemu Adasiowi Wroniec porwał z domu rodzinę. Jak Alicja wędrowała przez Krainę Czarów, tak powędrujemy z Adasiem przez miasto czarnego snu PRL-u, między fantastycznymi figurami Szpiclów, Milicjantów, Opozycjonistów, Czołgów i ZOMO.

Książka barwnie ilustrowana przez Jakuba Jabłońskiego, autora opracowania graficznego "Kinematografu" i "Hardkoru 44" Tomka Bagińskiego.

Jacek Dukaj jest jednym z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia literackie. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla, trzykrotnie nominowany do Paszportu "Polityki", a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.

Jacek Dukaj "Wroniec"; Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie; Format: 148 x 210 mm; Liczba stron: 200; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-08-04392-9

KaHa

Tagi: Jacek Dukaj, Wroniec, PRL, wrona,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany