Na Kobrę jest alternatywa

kzarecka

2010-03-15

diabelska_alternatywa_160Pamiętam hasła sprzed czterech lat: "Najnowszy bestseller mistrza politycznego thrillera", "Frederick Forsyth w doskonałej formie" i tym podobne. "Afgańczyk" ukazał się w listopadzie, a pod koniec tego miesiąca, może na początku następnego, podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek tłum, jak zahipnotyzowany, pytał się wciąż o tę jedną książkę. Od tego momentu minęło sporo czasu, Forsyth podobno pracuje nad "The Cobra", najnowszą powieścią. Póki nie będzie o niej głośniej, musi wystarczyć coś innego. I tu przykładowo - "Diabelska alternatywa" (w księgarniach już od 19 marca), książką sprzed 31 lat.


O książce - Rok 1982. Świat w obliczu kryzysu, zagrożony wybuchem III wojny światowej. ZSRR brakuje ziarna, grozi mu klęska głodu na niespotykaną skalę. Kreml łakomym okiem spogląda na kraje Europy Zachodniej, rozważając uderzenie taktyczne nawet z użyciem broni nuklearnej. Sekretarz generalny KPZR potrzebuje 50 milionów ton amerykańskiego ziarna, aby nie dopuścić do zrealizowania tego scenariusza. Tymczasem z rąk zamachowców ginie szef KGB. Zabójcy uciekają do Berlina Zachodniego, gdzie zostają ujęci. Ich mocodawca, fanatyczny Ukrainiec Andrew Drake, porywa norweski tankowiec "Freya" wiozący milion ton ropy i żąda uwolnienia swoich towarzyszy - inaczej skazi całe Morze Północne. Prezydent USA staje przed "diabelską alternatywą" - każda jego decyzja może mieć fatalne następstwa. Adam Munro, brytyjski szpieg zainstalowany w Moskwie, jest jedynym człowiekiem mogącym rozwiązać kryzys i zapobiec katastrofie ekologicznej i wybuchowi nuklearnego konfliktu. Ale i on nie jest pewny, po czyjej jest stronie.

Frederick Forsyth "Diabelska alternatywa"; Wydawnictwo: Albatros; Tłumaczenie: Witold Kalinowski; Liczba stron: 512; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7359-927-7

KaHa

Kup książki autora

Tagi: Forsyth, Dzień Szakala,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany