Twoja-moja twarz

kzarecka

2010-09-01

siemionow_160Za kilka dni do księgarń trafi książka, której autorką jest Maria Siemionow. Do niedawna niewielu znało personalia tej, teraz już znanej na całej świecie, polskiej chirurg. Ta doktor transplantologii wraz ze swoim zespołem lekarzy dokonała wielkiego przełomu w medycynie - przeprowadziła pierwszy pełny przeszczep twarzy. Tym samym dała pacjentce nową twarz. A wraz z nią - nowe życie. "Twarzą w twarz" to opowieść o kobiecie, która zadziwiła świat, o jej medycznej karierze i drodze do sukcesu.O książce - W grudniu 2008 roku w Cleveland zespół kierowany przez Marię Siemionow dokonał pierwszego pełnego przeszczepu twarzy. To przełomowe dokonanie sprawiło, że polska chirurg pojawiła się na pierwszych stronach gazet i w czołówkach serwisów informacyjnych na całym świecie.

Maria Siemionow opowiada o drodze, która doprowadziła ją do tego niezwykłego sukcesu. Od momentu, gdy w Finlandii brała udział w przyszyciu dłoni odciętej przez nieostrożnego drwala, wiedziała, że transplantologia będzie jej zawodowym powołaniem. Wspomina ciężkie studia na poznańskiej Akademii Medycznej i zdobywanie zawodowej pozycji w Stanach Zjednoczonych. Opisuje również fascynujące dzieje transplantologii i problemy - zarówno medyczne, jak i etyczne - stojące przed chirurgiem, który się nią zajmuje. Pisząc, dzieli się emocjami towarzyszącymi jej pracy: presją odpowiedzialności, fizycznym wyczerpaniem przy wielogodzinnych operacjach i euforią po udanym zabiegu.

"Twarzą w twarz" to opowieść o osobistym sukcesie, który jednocześnie stał się kamieniem milowym dla światowej chirurgii.

Maria Siemionow "Twarzą w twarz. Moja droga do pierwszego pełnego przeszczepu twarzy"; Wydawnictwo: Znak; Format: 124 x 195 mm; Liczba stron: 216; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-240-1404-0

KaHa

Wejdź do księgarni

Tagi: Nerki nie rosną na drzewach, Gabriel Weston,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany