Koniec świata

kzarecka

2010-09-16

rok_potopu_160Niezwykle ciekawie zapowiada się najnowsza powieść Margaret Atwood. Co można powiedzieć o książce "Rok potopu"? Zacytuję wydawcę: "Antyglobalistyczna, drapieżna, prorocza, obnażająca patologie systemów, wieszcząca wielką zagładę i wreszcie ochraniająca to, co najcenniejsze". A podobno to tylko początek niezwykłej podróży w przyszłość. Czy mamy na nią wpływ? Czy miłość, przyjaźń, dobre emocje są w stanie nie tylko uratować świat, ale i go odbudować? "Rok potopu" ukaże się już 20 września w serii "Proza" (Znak) - promującej książki, które intrygują, uwodzą, skłaniają do myślenia, dzieła wyróżnione nagrodami, przełomowe debiuty.


O książce - Akcja powieści zaczyna się wtedy, kiedy kończy się świat. Dwie kobiety, Toby i Ren, przez przypadek przetrwały zagładę ludzkości. Połączyło je jednak coś znacznie więcej niż tylko przypadek. Obie należały do organizacji Bożych Ogrodników, w której oddawano cześć Stwórcy i naturze, a takie uczucia jak zazdrość czy nienawiść były zakazane. I nikt prócz ich dwóch nie przeżył. Boży Ogrodnicy, zdeklarowani wegetarianie, odwrócili się od cywilizacji i tego, kto ją reprezentował - skorumpowanej tajnej policji, od świata skażonego przez modyfikacje genetyczne, środki chemiczne i niezdrową żywność. Wszystko jednak ma swoją cenę. Kiedy trzeba zacząć budować świat od nowa, okazuje się, że tylko siła miłości i przyjaźni warta jest tego, by przetrwać.

Margaret Atwood "Rok potopu"; Wydawnictwo: Znak; Tłumaczenie: Marcin Michalski; Format: 140 x 205 mm; Liczba stron: 392; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-240-1278-7

KaHa

Wejdź do księgarni

Tagi: Atwood, Moralny nieład, Pani Wyrocznia, Virginia Woolf,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany