Zaatakują nas młode mole książkowe!

kzarecka

2011-05-22

dobrestronylogo_160W zeszłym roku ucieszyła mnie informacja, iż Wrocław postanowil pokłonić się przed młodymi czytelnikami i stworzył dla nich nowe Targi Książki. Lada dzień odbędzie się ich druga edycja. Dobre Strony to targi dla dzieci i młodzieży, ale i dla tych starszych, i najstarszych. Macie dzieci, wnuki? A może sami uwielbiacie literaturę dla najmłodszych? Tę pięknie wydaną, bogato ilustrowaną. Taką, którą trzyma się na półkach z dumą jak, przykładowo - encyklopedie. Nie czekajcie zatem na specjalne zaproszenie i sami udajcie się na Rynek w dniah 26-29 maja. Jak mawiają w reklamach - satysfakcja gwarantowana!


W tych dniach wrocławskim Rynku rozstawiony zostanie, jak w roku poprzednim, wielki biały namiot wypełniony po brzegi najciekawszymi, bogato ilustrowanymi książkami różnego typu – od przygodowych, przez edukacyjne i fantastyczne, aż po bajki, baśnie i przewodniki. Odbędą się liczne spotkania autorskie, m.in. z Mariuszem Urbankiem, Urszulką Kozłowską, Ewą Chotomską czy Andrzejem Grabowskim. Słynną serię książek o Czupieńkach podpisywać będą też znany francuski pisarz Gerard Moncomble, ich ilustrator - Paweł Pawlak oraz tłumaczka - Ewa Kozyra-Pawlak. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastyczno–literackich prowadzonych przez duet Pawlak i Moncomble, na których poprzez zabawę twórczą dowiedzą się o związku tekstu z ilustracją.

Podczas tegorocznych targów najmłodsi będą mieć okazję, aby obejrzeć spektakle teatralne i tym samym odkryć nowe pasje. Na scenie przy fontannie wystawiona zostanie m.in. "Ala z Alulandii" (27.05) - spektakl edukacyjny, pełen piosenek, wierszyków, czarów i tańca. Tego samego dnia we Wrocławiu pojawi się gość specjalny targów – Koziołek Matołek, który przechadzał się będzie między stoiskami, robił sobie zdjęcia z dziećmi i zabawiał opowieściami z Pacanowa.

W tym roku DOBRE STRONY będą miały swoich ambasadorów w postaci Bajarzy ubranych w pasiaste stroje, wyposażonych w zwoje książek, które czytać będą w tramwajach, na Rynku, a nawet w ZOO czy w Aquaparku. Z kolei 26 maja podczas inauguracji targów wręczona zostanie nagroda dla zwycięzcy konkursu DOBRE STRONY. Wydawnictwo wybrane przez jury otrzyma 30 tys. PLN ufundowane przez Prezydenta Wrocławia – zapowiada Anna Morawiecka, organizator targów.

DOBRE STRONY:

26 maja (czwartek) 14:00-20:00
27 maja (piątek) 10:00-20:00
28 maja (sobota) 10:00-20:00
29 maja (niedziela) 10:00-18:00


Tagi: Dobre Strony, fotorelacja, WPDK, targi dla dzieci i młodzieży, targi,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany