Idzie rak...

kzarecka

2011-09-06

rak_160Za kilka dni na rynku pojawi się książka Krzysztofa Składowskiego. Lekarza. Onkologa. O czym mówi? Oczywiście o nowotworach. Tego typu publikacji na rynku jest zatrzęsienie, ale osoby, które usłyszą słowo "Rak" i chcą dowiedzieć się o nim czegoś więcej, giną w gąszczu "Najlepsza", "Najnowsza" i innych podobnych opisów reklamujących książki. W jednej piszą: "Nie jedz pestek", a w drugiej "Jedz". Oszaleć można! Co zrobić? "Wspólnie pokonamy raka. Onkolog o nadziei" wyróżnia się. Dlaczego? Przede wszystkim odnosi się do polskich realiów. I opowiada osobiste historie pacjentów. Czy można wygrać z rakiem? Można!


O książce - Rak. Straszne słowo i straszna choroba. Każdy z nas chyba obawia się, że pewnego dnia usłyszy taką diagnozę w odniesieniu do siebie lub swoich bliskich. I co wtedy? Ta książka odpowiada właśnie na to pytanie oraz na wiele innych, których chorzy zagubieni w szpitalnych korytarzach często nie mają komu zadać. Omawia przyczyny powstawania nowotworów, ich rodzaje, sposoby diagnostyki i leczenia oraz zapobiegania chorobie. Wychodzi naprzeciw lękom pacjentów i ich rodzin, oswaja z medyczną terminologią, pokazuje, że po chorobie, a nawet w jej trakcie można prowadzić prawie normalne życie. Łączy osobiste historie pacjentek z rzeczowymi wyjaśnieniami jednego z najlepszych polskich onkologów. Co bardzo ważne - mówi, że w Polsce jak najbardziej można wygrać z chorobą i spotkać wspaniałych lekarzy z autentycznym powołaniem.
Wstęp do książki napisał Kamil Durczok, który również był pacjentem profesora Składowskiego.

Kamil Durczok: - Czytelniku - trzymasz w ręku książkę niezwykłą. Powinienem napisać: niezwykle cenną. Lektura każdej jej strony to mniej strachu i mniej cierpienia. To wiedza. Na miarę zdrowia i życia.

Prof. Andrzej Szczeklik: - To książka o raku, widzianym oczami wybitnego onkologa i dwu jego bystrych pacjentek, szczęśliwie wyleczonych. Mówi nam - w sposób przystępny i zajmujący - o chorobach nowotworowych i o tym, jak stawić im czoła. Rozprasza lęk, przywraca nadzieję.

Krzysztof Składowski "Wspólnie pokonamy raka. Onkolog o nadziei"; Rozmowy: Joanna Gromek-Illg i Maria Makuch; Wydawnictwo: Znak; Format: 144 x 205 mm; Liczba stron: 240; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-240-1818-5

KaHa

Tagi: ludzie na walizkach, nowotwór, rak, choroba,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany