Epizod, ale jakże sensacyjny!

kzarecka

2008-03-18

mafianawojnie_160O II wojnie światowej powiedziano i napisano już wiele. I podchodzono do tego tematu również z wielu stron. Ale mafia?! Tak, tak, mafia. Tim Newark (kiedyś przedstawił bitwy, które zmieniły bieg historii) napisał książkę "Mafia na wojnie. Współpraca wielkich gangsterów z aliantami". Publikacja ujawnia wiele faktów. Wśród nich mafijne zleceniana zgładzenie czołowych nazistów (w tym Hitlera) oraz związki mafii ze służbami wywiadowczymi Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
O książce - Autor, znany brytyjski historyk, odsłania kulisy mało znanego i sensacyjnego epizodu II wojny światowej. Rozbita niemal doszczętnie we Włoszech przez Mussoliniego mafia kontynuowała swoją działalność w USA, a po przystąpieniu tego kraju do wojny jej przywódcy zawarli tajny układ z władzami, na mocy którego własnymi metodami mieli zwalczać amerykańskich nazistów oraz działających w Ameryce agentów i sabotażystów nasyłanych z Trzeciej Rzeszy.
Po zajęciu Sycylii, w zamian za tę współpracę alianci pozwolili, by mafia wprowadziła tam przejściowo własne rządy, które omal nie doprowadziły do oderwania wyspy od Włoch.

Tim Newark "Mafia na wojnie. Współpraca wielkich gangsterów z aliantami"; Wydawnictwo: Bellona; Format: 170 x 240; Liczba stron: 304; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-11-11023-6

KaHa

Tagi: Tim Newark, Mafia na wojnie, książka, II wojna światowa, mafia,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany