Tydzień z kołysanką dla wisielca

kzarecka

2007-10-15

hubert_160Ten tydzień będzie obfitował w spotkania z Hubertem Klimko - Dobrzanieckiem. Autor "Kołysanki dla wisielca" odwiedzi takie miasta jak: Warszawa, Kraków, Bielsko-Biała, Lublin i Wrocław. Za "Dom Róży. Krýsuvík" Klimko-Dobrzaniecki był nominowany do Nagrody Literackiej NIKE 2007. Z kolei jego najnowsza książka - "Kołysanka...", zebrała wiele pochwał zarówno u krytyków, jak i czytelników. Może dlatego, że - jak powiedział o publikacji Roman Kurkiewicz: - Ma niezrównany charakter i moc ponadepizodyczną. Również dzięki humorowi i nieobecności sentymentalizmu, a może z całkiem innych powodów. Przekonajcie się sami. Spotkania tuż, tuż.Miejsca i terminy spotkań:

WARSZAWA
16 październik (wtorek), godz. 18:30
TARABUK, ul. Browarna 6
Spotkanie poprowadzi Roman Kurkiewicz

KRAKÓW
17 października (środa), godz. 20:00
Klub Lokator, ul. Krakowska 27
Spotkanie poprowadzi Marcin Baran

BIELSKO-BIAŁA
18 października (czwartek)
Pub Galeria Bazyliszek, ul. Wzgórze 8
W ramach festiwalu Pory Prozy
Prowadzi: Kuba Abrahamowicz

LUBLIN
19 października (piątek), godz.19.00
Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 21, Rynek 11
W ramach festiwalu Pory Prozy
Prowadzi: Ewa Hadrian

WROCŁAW
20 października (sobota), godz. 16.00,
Scena Kameralna Teatru Polskiego, ul. Świdnicka 28,
poprowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało

Hubert Klimko-Dobrzaniecki - Studiowal teologię, filozofię i filologię islandzką. Imał się różnych zajęć, m.in. był skubaczem indyków, mimem, świniopasem, robotnikiem rolnym, przemytnikiem diamentów, handlował kawiorem i dziełami sztuki. Wydał dwa tomiki wierszy po islandzku, publikował opowiadania w "Studium", "Czasie Kultury" i "Portrecie". Opublikował "Stacja Bielawa Zachodnia", "Dom Róży. Krýsuvík", "Wariat", "Rz. Dwa. Trzy", "KOłysanka dla wisielca"

KaHa

Recenzja "Kołysanki..."

Tagi: Hubert Klimko-Dobrzaniecki, książka, spotkanie autorskie, wrocław, kraków, warszawa, lublin, bielsko-biała, kolysanka dla wisielca, krysuvik,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany