Jak wydać książkę?

kzarecka

2007-11-20

jakwydac_160Jak wydać książkę? Oj, odwieczne pytanie. Bardzo wiele osób pisze, bądź marzy o pisaniu. Podpowiedź - jeśli ktoś chce, niech nie marzy, a pisze. Dalej. I tu następuje problem. Co dalej? Najprościej - należy wysłać do wydawnictwa. Ot, tyle. Następuje czekanie. Akceptacja lub jej brak. Później jeszcze mnóstwo pracy (jeśli wydawca jest na TAK). I jest. Jest książka na księgarskiej półce. Nie zawsze jest jednak tak "łatwo". Przypadkiem trafiłam na publikację "Jak wydać książkę" Pawła Pollaka. Zdziwiłam się. A skoro się zdziwiłam, to proszę - prezentuję.
O książce - Czy wiesz, że jeśli wydawnictwo nie wyda napisanej czy przetłumaczonej przez ciebie książki, a podpisało z tobą umowę, musi ci wypłacić odszkodowanie? Autor tego poradnika takie odszkodowanie wywalczył. Opis wygranego procesu - demaskujący znanego i szanowanego wydawcę jako cwaniaka i oszusta - czyta się z zapartym tchem jak najlepszą powieść sensacyjną. Jakie jeszcze masz prawa jako autor czy tłumacz, o których nie wiesz? Na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy z wydawcą? Jak w ogóle znaleźć wydawcę? Dowiesz się z tego poradnika. Chcesz opublikować książkę własnym sumptem albo założyć wydawnictwo? Ten poradnik przystępnie informuje o procedurach założenia wydawnictwa i prowadzi przez poszczególne etapy procesu wydawniczego - od zakupienia praw autorskich do sprzedaży książki.

Paweł Pollak "Jak wydać książkę"; Wydawnictwo: Nissaba/szwedzka.pl; Format: 148 x 210; Liczba stron: 116; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-924542-2-9

KaHa

Tagi: paweł pollak, jak wydać książkę, książka, szwedzka pl, nissaba, wydawca,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany