Zanurz się w morzu strachu - śmierć nie istnieje

kzarecka

2007-12-17

morzestrachu_160Może ci się to wydać nieprawdopodobne, ale w końcu odkryłem, że śmierć nie istnieje. Mogę tego dowieść. Chodź za mną. Tymi słowami rozpoczyna się historia lekarza, bohatera książki Antonio Gomeza Rufo "Morza strachu". Mężczyzna skrywający się przed terrorem Inkwizycji, znajduje wyjaśnienie ostatecznego przeznaczenia wszystkich ludzi. Wydawnictwo Zysk zachęca: - Odkryj zagadkę nieśmiertelności zapisaną w szmaragdzie Lucyfera!, i dodaje: - Gomez Rufo stworzył niebywałą historię, wyrównującą rachunki z religiami i wszystkimi tymi fanatyzmami, które pławią się i podsycają swą siłę w "Morzach strachu".


O książce - "Morza strachu" to poszukiwanie nieśmiertelności, aby spłacić dług miłości; wielkie zwycięstwo wiedzy nad śmiercią. Pasjonująca powieść, a jednocześnie wspaniała podróż w stronę spokoju.
Strach przed samotnością, starością, przegraną, życiem… Strach przed śmiercią. Wyleczenie tego strachu jest zadaniem don Fernanda, lekarza duszy, w czasach, kiedy takowi nawet nie istnieli.
Pochłonięty studiami, don Fernando staje się uznanym uzdrowicielem umysłu, cenionym nawet przez samego króla Filipa III. Jego pragnienie zdemaskowania śmierci przeradza się w obsesję, tak że nawet nie daje on posłuchu podszeptom swego serca. Lekarz nie znajduje lekarstwa, które mogłoby pomóc zakochanej w nim Klarze.
Po jej śmierci przekonany, że miłość jest kluczem do wiecznego życia i że gwiazdy są duszami, które nigdy nie gasną, don Fernando nie daje za wygraną, dopóki nie spotka się z ukochaną, przywracając jej życie. Po drodze czekają na niego przerażające działania Inkwizycji i cudowna znajomość z mądrym Arabem, który wprowadza go w zakazany świat alchemii.

Antonio Gomez Rufo "Morza strachu"; Wydawnictwo: Zysk i S-ka; Ilość stron: 280; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7506-135-2

KaHa

Tagi: Morza strachu, książka, antonio gomez rufo, wydawnictwo zysk, inkwizycja, lucyfer, śmierć, nieśmiertelność, alchemia,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany