Nie rozumiesz? Poprzyswajaj

kzarecka

2008-01-11

japonski_160Kenichiro Watanuki, tłumacz "Locke'a Superczłowieka", tym razem proponuje wraz z wydawnictwem Waneko książeczkę do nauki kanji. Jeśli ktoś, jest w stanie przyswoić te znaki, to gratuluję. Japonia i wszystko, co się z nią wiąże, ma jednak sporą grupę miłośników i zdaję sobie sprawę, że wiele osób w morderczy sposób stara się owych znaków nauczyć. Z tą publikacją nie będzie jednak tak trudno, ponieważ "Kana na wesoło - Kanja dla leniwych" to nauka i zabawa w jednym. Pocieszające jest również to, że dla Polaka nauka japońskiego jest podobno łatwa ze względu na spółgłoski miękkie (daje to podobieństwo naszym językom). Po tej lekturze nikt już nie powie: - Wakarimasen.O książce - Pierwsza książeczka pomagająca w przyswojeniu znaków kanji nie bez przyczyny nosi podtytuł "dla leniwych". Nie każdy miłośnik Japonii musi kochać japońską gramatykę i nie każdy może sobie pozwolić na systematyczną naukę znaków. Wielu tak naprawdę liczy raczej na odrobinę rozrywki. Tę książeczkę stworzono z myślą o takich właśnie osobach.
Śmieszne rysunki Martyny Bohdanowicz, zabawne przykłady wybrane przez redaktora tomiku Kenichiro Watanuki oraz dodatkowe rysunki objaśniające pochodzenie wielu znaków powinny zachęcić czytelnika do nauki tych strasznych krzaczków.

Japoński stanowi odrębną grupę językową. W pisanym języku występuje prawie... 50 000 znaków! Całe szczęście, ża nawet Japończycy nie posługują się tym całym zestawem. W oprzeciwnym razie nauka wymagałaby wielu, wielu lat. Do czytania gazet wystarczy znajomość 4000 znków (co i tak wydaję się ogromną liczbą).

"Kana na wesoło tom 3 - Kanji dla leniwych"; Wydawnictwo: Waneko; Wymiary: 130 x 180 mm; Liczba stron: 120; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-89893-23-9

KaHa

Tagi: kana na wesoło, kanji dla leniwych, książka, książeczka, japonia, kana, kanji, locke superczłowiek, Kenichiro Watanuki, język japoński,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany