Trzy przykazania

kzarecka

2008-02-01

jedz_modlsie_160Bestseller "New York Timesa" i "Publishers Weekly". Pierwsze miejsce w kategorii non-fiction. Prawa sprzedane do 36 krajów. Ponad 2,5 miliona sprzedanych egzemplarzy. Książkę przeczytały i polubiły Oprah Winfrey, Hilary Clinton i Meg Ryan (nie wiem, dlaczego to akurat jest takie ważne...; czy gdyby było napisane: "Polubiły ją Zosia, Kasia i Basia" brzmiałoby gorzej?). Prawa do ekranizacji kupiła wytwórnia Paramount Pictures. Główną rolę ma grać Julia Roberts. To kilka zdań od wydawcy. Wszystko dotyczy książki Elizabeth Gilbert "Jedz, módl się, kochaj". Choć powieść wydana była w listopadzie ubiegłego roku, wciąż rzuca się w oczy w księgarniach. Cóż, niepisane prawo bestsellerów. A czytelnicy? Dla jednych to "mądra, szczera książka", dla drugich "męczący i rozczarowujący chłam". Ilu ludzi, tyle opinii.


O książce - Elizabeth Gilbert przed trzydziestką miała wszystko, o czym powinna marzyć nowoczesna kobieta: męża, dom za miastem, dobrą pracę. Mimo to nie była ani szczęśliwa, ani spełniona. Nękał ją niepokój, smutek i rozterki. Przeżyła rozwód, ciężką depresję i nieszczęśliwą miłość. Odrzuciła wszystko, czym, jak jej się zdawało, miała być A potem zaczęła szukać siebie na nowo.
"Jedz, módl się, kochaj" mówi o tym, co może się zdarzyć, kiedy bierzemy odpowiedzialność za zadowolenie z własnego życia. Mówi również o przygodach, jakie mogą się przydarzyć kobiecie, która nie chce już dłużej starać się powielać utartych wyobrażeń. To książka dla każdego, kto kiedykolwiek obudził się rano z nieodpartym pragnieniem zmian.

Jonathan Carroll: - "Jedz, módl się, kochaj" to wspaniała książka. Szczera, płynąca prosto z serca, pełna trafnych spostrzeżeń i przenikliwa. Często kupuję ją przyjaciołom na prezent i wszyscy oni serdecznie mi za nią dziękują.

Elizabeth Gilbert - jest autorką m.in. powieści "Stern Men" i "The Last American Man" (w finale National Book Award). Pracowała jako dziennikarka w "GQ", jej artykuły uzyskały trzy nominacje do National Magazine Award.

Elizabeth Gilbert "Jedz, módl się, kochaj"; Wydawnictwo: Rebis; Tłumaczenie: Marta Jabłońska-Majchrzak; Format: 128 x 197 mm; Liczba stron: 488; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7510-074-7

KaHa

Tagi: Elizabeth Gilbert, Jedz módl się kochaj, książka, julia roberts, jonathan carroll, ekranizacja,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany