Everyman

kzarecka

2008-02-29

everyman_160Wystarczyłaby informacja o takiej treści: - Jest nowa książka Philipa Rotha. Jej tytuł to "Everyman". Kto zna, sięgnie. W większości przypadków chodzi jednak o to, by zachęcać, by przedstawiać, by streszczać. Zatem pokrótce - Philip Roth (często powtarzane w PL) obok Cormaca McCarthy'ego, Dona DeLillo, Thomasa Pynchona, uważany jest za najlepszego z żyjących pisarzy amerykańskich. Jest jedynym, którego dzieła zebrane wydane zostaną w kanonicznej edycji Library of America.

O książce - Tytuł powieści nawiązuje do słynnego angielskiego moralitetu z XV wieku. Podobnie jak legendarny Everyman, bohater Rotha wyrusza na spotkanie ze śmiercią. Ma za sobą zwyczajne życie zwykłego człowieka: dobre dzieciństwo, nieudane małżeństwa, kolejne dzieci, pracę w agencji reklamowej, a przed sobą - konieczność zmierzenia się z odchodzeniem rówieśników, z własną niemocą, chorobą i nieuchronnym kresem ziemskiej wędrówki.

Philip Roth "Everyman"; Wydawnictwo: Czytelnik; Tłumaczenie: Jolanta Kozak; Liczba stro: 168; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-07-03139-2

KaHa

Tagi: Philip Roth, Everyman, książka, Cormac McCarthy, Don DeLillo, Thomas Pynchon,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany