Autolustracja dziecka

kzarecka

2008-03-10

grawkapsle_160Autolustracja dziecka PRL-u, czyli książka, która nie została poddana cenzurze, czyli "Gra w kapsle", czyli także o "wesołej" i populistycznej IV Rzeczpospolitej. Gra w kapsle. Ktoś jeszcze dzisiaj w nią gra? Pamiętam doskonale tworzone szosy (posiadanie dwóch starszych braci to wielkie szczęście), malowanie flag na kartonikach, wycinanie ich, przyklejanie na kapsle i... trzy, dwa, jeden, start! Się działo. Czy zawartość książki ma coś wspólnego z powyższym wspomnieniem? Sprawdźcie, gdzie chce was zabrać Katarzyna Anna Weiss.
Katarzyna Anna Weiss: - Piszę więc i dla urodzonych, i dla stworzonych (zgodnie z wierzeniami kreacjonistów) pod koniec lat sześćdziesiątych i na początku siedemdziesiątych, a także dla tego przeciętnego, chudego i trochę zakompleksionego dzieciaka, który nadal we mnie tkwi. Piszę także dla Was, drodzy młodzi przyjaciele, licząc, że gdy poczytacie sobie o tych zamierzchłych czasach, będziecie w stanie pełniej docenić wszystkie atuty życia w demokracji. Nawet takiej, jak "wesoła" i populistyczna IV Rzeczpospolita, budząca liczne skojarzenia z lasem Sherwood z opowieści o Robin Hoodzie. To także nasze wspólne europejskie dziedzictwo, z którego, jak widać, czerpiemy bez umiaru. Z tym że u nas Robin Hooda dość trudno zidentyfikować, a chciwych szeryfów mamy jakby w nadmiarze, ale jak to się mówi - od przybytku głowa nie boli. Na szczęście paszporty leżą w szufladach, więc kiedy się chce, można polecieć odreagować za granicą. Tam też, co prawda, nie wszędzie jest kolorowo, za to jakby więcej luzu. Psychicznego.

Katarzyna Anna Weiss "Gra w kapsle, czyli autolustracja dziecka PRL-u"; Wydawnictwo: Vesper; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 304; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-60159-63-7

KaHa

Tagi: Katarzyna Anna Weiss, Gra w kapsle, autolustracja dziecka PRL, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany