Szalone przygody na Czarnym Lądzie

kzarecka

2008-03-11

bennyiomar_160W "The Irish Limes" napisano: - Przezabawna książka. Trudno trafić na stronę, która nie wywoływałaby glośnego śmiechu. Autorem powieści jest Eoin Colfer, o którym mówi się, że ma dar opowiadania historii. Jeśli ktoś chce to sprawdzić, warto sięgnąć po książkę "Benny i Omar". Autor zdobył popularność, gdy do światowej literatury wprowadził postać Artemisa Fowla. Teraz w Polsce zawojuje dwóch chłopców Colfera - Irlandczyk i Tunezyjczyk. Kłopoty gotowe? Oczywiście!O książce - Dla Benny’ego, dwunastoletniego Irlandczyka, przeprowadzka do Afryki to prawdziwa katastrofa. W Tunezji nikt nie ma pojęcia o jego ukochanym sporcie - hokeju na trawie, w szkole uczy para zdziecinniałych hippisów, a nowi koledzy najwyraźniej uwielbiają wkuwanie. Na szczęście Benny poznaje Omara. Tunezyjczyka, który mieszka niedaleko, w samodzielnie skleconym szałasie. Chłopcy stają się przyjaciółmi, a potem postrachem całego osiedla. Rzeczywistość wystawi ich na poważną próbę. W imię przyjaźni narażą się nie tylko strażnikom miejskim, ale także rodzicom Benny’ego i policji. Czy spryt i zuchwałość wystarczą, by po raz któryś wybrnąć z kłopotów?
Benny i Omar, historia spotkania dwóch rozrabiaków z dwóch różnych światów, to wartka i dowcipna powieść o tym, jak mimo barier językowych i kulturowych można wspólnie przeżywać szalone przygody - ale i o tym, jak wiele można się od siebie nawzajem nauczyć.

"Publishers Weekly": - Colfer z lekkością łączy elementy przygody z chwilami wzruszenia i subtelnymi aluzjami społecznymi, a jego wyczucie komizmu jest na najwyższym poziomie.

Eoin Colfer "Benny i Omar"; Wydawnictwo: W.A.B.; Tłumaczenie: Dominika Cieśla-Szymańska; Format: 123 x 195 mm; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7414-379-0

KaHa

Tagi: Eoin Colfer, Benny i Omar, artemis fowl, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany