Więcej, więcej więcej Molisty

kzarecka

2008-03-13

pierscien_160_01"Pierścień. Spadek po ostatnim templariuszu" - czytaliście?
Poprzednie wydanie ukazało się jakieś trzy lata temu. Teraz mamy wznowienie. Za tę powieść Jorge Molist został uhonorowany Nagrodą Alfonsa X Mądrego. Książka odniosła w Hiszpanii ogromny sukces kasowy. Aż osiemnaście wydań! Również u nas długo utrzymywała się na listach bestsellerów. Wznowienie zatem wydaje się sprawą oczywistą - powieść schodzi z księgarń, czytelnicy chcą więcej i więcej. Jorge Molist zajął się pisarstwem od 2000 roku. Późno. Jednak lepiej późno niż później. Krytycy porównują go z Grishamem i Clancy'm. A czytelnicy? Chcą więcej thrillerów historycznych. I więcej. I więcej.


O książce - Cristina, obiecująca nowojorska adwokatka, w dniu swoich dwudziestych siódmych urodzin otrzymuje dwa pierścionki. Pierwszy, z wielkim brylantem, jest pierścionkiem zaręczynowym od bogatego maklera giełdowego; nieznany jest natomiast ofiarodawca drugiego, starego pierścionka z rubinem. Cristina przyjmuje obydwa, nie wiedząc, że są one nie do pogodzenia, że pierścionek z czerwonym rubinem wciągnie ją w przygodę, która wiele nauczy ją o życiu, miłości i śmierci, stanie się dla niej niezapomnianą lekcją, która na zawsze odmieni jej los, jej widzenie świata. Tajemniczy pierścionek każe jej jechać do Barcelony, gdzie będzie musiała stawić czoło tajemniczym postaciom, uporać się ze wstydliwymi sekretami rodzinnymi, spotkać się ze swą pierwszą miłością , dowiedzieć się o istnieniu hermetycznej sekty, o enigmatycznym spadku, który będzie mogła odnaleźć dopiero po rozszyfrowaniu znaków ukrytych w gotyckich obrazach templariuszy. W trakcie tych perypetii, zarówno fizycznych jak i duchowych, Cristina przemierza śródziemnomorskie wybrzeże, powraca do przeszłości swojej i tej jeszcze dalszej, do tragicznego losu ostatniego templariusza. Nietypowa powieść historyczna, która z dzisiejszej perspektywy ukazuje tragiczny koniec zakonu templariuszy Czy istnieje związek między zamachem na Twin Towers a oblężeniem Akki, ostatniej twierdzy templariuszy w Ziemi Świętej? Czy Nowy Jork i Barcelona to bliskie czy odległe światy?

Jorge Molist "Pierścień. Spadek po ostatnim templariuszu"; Wydawnictwo: Philip Wilson; Format: 155 x 235 mm; Liczba stron: 416; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7236-194-3

KaHa

Tagi: Jorge Molist, Pierścień, Spadek po ostatnim templariuszu, książka, thriller historyczny,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany