Rośliny szczęścia

kzareckad

2008-04-07

herbataszczescia_160.Jak wygląda herbata szczęścia? Oczywiście tego nikt nie wie. A nawet jeśli wie, to gdzie jej szukać? I czy się znajdzie? No proszę, nowa "wersja" kwiatu paproci. "Herbata szczęścia" to powieść skierowana do młodszej części czytelników. Jej autorką jest Agnieszka Grzelak. A Prószyński znowu wabi. Tym razem kupując książkę, w prezencie otrzyma się smycz (do "Całej zawartości damskiej torebki" dodawana była torba ekologiczna). Podobno na szczęście. A że szczęścia nigdy nie za dużo...O książce - Szklarka, utalentowana artystka, otrzymuje nietypowe zlecenie namalowania rośliny zwanej herbatą szczęścia. Rzecz w tym, że nikt nie wie, jak ona wygląda. Szklarka wybiera się więc na Wyspę Sierot, gdzie wychowywała się pod nadzorem groźnych instruktorek. Od jakiegoś czasu ma też problem z zakazanym uczuciem do hrabiego Seduna. On również nie może zapomnieć tajemniczej dziewczyny. Chcąc spokojnie zastanowić się nad swoją przyszłością, hrabia dołącza do wyprawy, której celem jest egzotyczna i pełna magii Wyspa Nut. Tymczasem przed Szklarką nieoczekiwanie odsłania się tajemnica dotycząca jej pochodzenia, co nieodwracalnie odmienia życie jej i wielu innych osób.

Czy bohaterka znajdzie herbatę szczęścia? Co spotka hrabiego Seduna na Wyspie Nut? Czy pozbawione uczuć instruktorki nadal będą miały władzę nad swoimi wychowankami? Czy drogi Szklarki i hrabiego Seduna kiedyś się połączą?

Agnieszka Grzelak "Herbata szczęścia"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 312; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-707-1

KaHa

Tagi: Agnieszka Grzelak, Herbata szczęścia, książka, kwiat paproci,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany