Zbliż się, a później pomyśl o śmierci

kzarecka

2008-05-05

piekielnychlod_160"Chicago Tribune" poinformowało: - Wystrzałowy thriller. Czytelnik jest absolutnie bezsilny, bo przerwa w czytaniu jest niemożliwa. Brzmi zachęcająco? Osobiście uważam, że tak. Richard Hawke zaserwował nam kolejny mocny thriller. Kolejny, jednak z tymi samymi bohaterami - Fritzem Malone i Megan Lamb. Tym razem śledczy ścigają psychopatę, który bestialsko morduje kobiety. Kim jest? Tego nikt nie wie. Jedyna wiedza, jaką posiada spółka Malone&Lamb, jest przerażająca - jeśli ktoś zbliży się do gwiazdora Foxa, może liczyć tylko na śmierć. Poznajcie "Piekielny chłód".O książce - Przystojny gwiazdor telewizyjny Marshall Fox zostaje aresztowany pod zarzutem zabójstwa dwóch kobiet, z którymi miał romans. Śledztwo nie rozpoczyna się na dobre, a już dochodzi do kolejnego morderstwa pomimo, że Fox przebywa w areszcie. Była kochanka gwiazdora zostaje w bestialski sposób pozbawiona życia w swoim mieszkaniu. Ofierze skrępowano ręce i nogi, a w jej szyi tkwi kawałek lustra. Dłoń ma przybitą dziesięciocentymetrowym gwoździem do piersi, identycznie jak w przypadku wcześniejszych zabójstw. Śledczy w pogoni za psychopatą zanurzają się w sekretną przeszłość Foxa, jego związki i świat perwersyjnego seksu. Zaglądają za kulisy telewizyjnej branży rozrywkowej. Lista potencjalnych morderców poszerza się. A w Central Parku zostaje odnalezione kolejne ciało. Komunikat jest prosty: zbliż się do Marshalla Foxa, a możesz szykować się na śmierć.

The Washington Post: - Szybkie tempo, pierwsza klasa. Fabuła kreślona przez Hawke'a chwyta za gardło. Napięcie ani na chwilę nie przestaje narastać.

Publishers Weekly: - Frapujący kryminał Hawke'a, książka znacznie bardziej mroczna od Podszeptów diabła, w których do życia został powołany nowojorski prywatny detektyw Fritz Malone, umacnia pozycję tego błyskotliwego śledczego w pierwszej lidze podobnych mu postaci.

Richard Hawke "Piekielny chłód"; Wydawnictwo: G + J; Format: 130 x 195 mm; Liczba stron: 339; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-60376-76-8

KaHa

Tagi: Richard Hawke, Piekielny chłód, książka, thriller,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany