Francuski Stephen King

kzarecka

2008-05-20

pokojumarlych_160Francuski Stephen King to Franck Thilliez. W tym kraju to niezwykle popularny autor kryminałów i thrillerów (oczywiście autor rodzimy, czyli Thilliez; King, bez zbędnego tłumaczenia, popularny jest chyba w połowie krajów świata). Za "Pokój umarłych", który dziś właśnie prezentujemy, otrzymał nagrodę czytelników Quais du polar dwa lata temu (plus jeszcze jedną nagrodę, która może mówić wiele bądź nic, więc jej nazwę pominę; najważniejsze, że pisarz jest doceniany zarówno przez czytelników jak i krytyków). Jeśli lubicie nepewność do ostatniej strony, ta powieść jest dla was.


O książce - W ciemnym pokoju obija się o ściany porwana, niewidoma dziewczynka. Policjanci znajdują kolejne zwłoki. Nocą, przez małe francuskie miasteczko idzie mężczyzna, niosąc walizkę z dwoma milionami euro. Dwóch młodych, bezrobotnych informatyków bezskutecznie szuka pracy i odreagowuje stres dzięki szybkiej jeździe samochodem... Co połączy te wydawałoby się nie mające ze sobą nic wspólnego osoby i wydarzenia? Ich losy powoli splatają się, tworząc niesamowitą historię trzymającą w napięciu i niepewności do ostatniej strony.

Franck Thilliez "Pokój umarłych"; Wydawnictwo: Zielona Sowa; Tłumaczenie: Anna Walicka-Popis; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 328; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7435-832-3

KaHa

Tagi: Franck Thilliez, Pokój umarłych, ksiązka, thriller, stephen king,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany