Zaopiekuj się mną, mocno tak

kzarecka

2008-06-03

nianiek_160Holly Peterson (laureatka Nagrody Emmy, producentka) postanowiła opisać komiczne perypetie zapracowanej matki. I tak wyszła jej książka, do wydania której prawa zostały sprzedane do 21 krajów - "Nianiek, czyli facet do dziecka". Czy facet może być dobrym niańkiem? Czy dzięki niemu kobieta-matka może odzyskać grunt pod nogami? A może zupełnie odwrotnie - może owy grunt całkowicie stracić? Nianiek... Kto by takiego nie chciał? Sophia Kinsella napisała: - Rzuciłam się na tę książkę i pochłonęłam ją w okamgnieniu. Natychmiast zapragnęłam wynająć niańka... dla siebie! Z ciekawostek - twórcy "Gladiatora" nabyli prawa do ekranizacji, ale póki co cicho wszędzie, głucho wszędzie.


O książce - Bardzo zabawna i pełna celnych obserwacji powieść obyczajowa z życia najbogatszych rodzin Nowego Jorku. Kapitalna satyra na ślepą pogoń za luksusem i snobizm żon prawników czy finansistów, otoczonych rojem służących i pomocy do dzieci i do psów. Jamie, prezenterka telewizyjna, weszła do tego świata "z zewnątrz" i widzi całą jego śmieszność. Ale i ona ulega modzie, angażując "niańka" do swego dziewięcioletniego syna. Przystojny i niekonwencjonalny Peter ma chłopcu zastąpić zapracowanego ojca, ale coraz częściej zastępuje Jamie oddalającego się męża.

Candace Bushnell ("Seks w wielkim mieście"): - Holly Peterson zabiera nas w podróż, podczas której zwiedzamy salony amerykańskich wyższych sfer z Upper East Side oraz redakcje elitarnych mediów. To niezwykle zabawna i poruszająca wyprawa.

Holly Peterson "Nianiek, czyli facet do dziecka"; Wydawnictwo: Świat Ksiązki; Tłumaczenie:Magdalena Słysz; Format: 120 x 200 mm; Liczba stron: 416; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-247-0680-8

KaHa

Tagi: Holly Peterson, Nianiek czyli facet do dziecka, książka, seks w wielkim mieście,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany