Grisham powraca!

kzarecka

2008-06-05

apelacja_160Młody uczciwy prawnik... Gigantyczne pieniądze... Makiaweliczna manipulacja... Szokujący finał. Tak pokrótce można by streścić "Apelację". Kto jest jej autorem? Mogłoby być wielu, ale tylko jeden, tylko jeden jest na tyle wielki, by już teraz stwierdzić, że będziemy mieć do czynienia z niezwykłym thrillerem. John Grisham. Oto wielki powrót mistrza thrillera prawniczego. I pomyśleć, że dwadzieścia lat temu był prawnikiem... Dziś jest jednym z najpopularniejszych pisarzy, autorem, który w zeszłym roku otrzymał prestiżową brytyjską nagrodę literacką za całokształt twórczości.


O książce - W swoim nowym thrillerze prawniczym John Grisham zaskakuje bezlitosną ironią. Balansuje między czarnym humorem a zjadliwą groteską. Dzięki temu cała rzeczywistość: postaci, prawo i sprawiedliwość przybierają jeszcze bardziej złowieszczy wyraz.

Fragment
Przysięgli byli gotowi. Po czterdziestu dwóch godzinach obrad, po siedemdziesięciu jeden dniach procesu, po pięciuset trzydziestu godzinach zeznań czterdziestu kilku świadków i po całych wiekach milczącego wysiadywania, kiedy prawnicy spierali się, sędzia pouczał, a widzowie wypatrywali jak jastrzębie znaczących sygnałów, przysięgli byli gotowi. Dziesięcioro zamkniętych w pokoju dla przysięgłych, odosobnionych i bezpiecznych z dumą kładło nazwiska pod werdyktem, a dwoje obrażonych siedziało w kącie, samotnych i żałosnych w swoim sprzeciwie. Były uściski i uśmiechy, i sporo zadowolenia, bo wyszli cało z tej batalii i mogli dumnie wmaszerować z powrotem na arenę z decyzją, którą wybronili siłą czystej determinacji, zawzięcie dążąc do kompromisu. Przetrwali ciężką próbę, wypełnili obywatelski obowiązek. Odsłużyli swoje ponad normę. Byli gotowi.

John Grisham "Apelacja"; Wydawnictwo: Amber; Format: 150 x 210 mm; Liczba stron: 312; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-241-3101-3

KaHa

Tagi: John Grisham, Apelacja, fragment, thriller prawniczy, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany